94 De commandant der artillerie zal mij het noodige voorstellen tot bewapeniog dier nieuwe posten. Ten slotte verzoek ik morgen ochtend om 8 uur zonder geleide- missive te ontvangen de navolgende opgaven a. van den commandant der artillerie: hoedanig de artillerie over de 3 colonnes is verdeeld, d. i. tot welke batterij de sectiën kanODS bij elke colonne behooren en wie als commandant aangewezen is; b. van den eerstaanwezenden genie-officier de namen der commandanten van de detachementen mineurs en sappeurs bij elke colonne; c. van den chef over den geneeskundigen dienst: de namen der officieren van gezondheid bij elke colonne inge deeld en d. van den onderintendant der le klasse: de maatregelen genomeD, om de uitgerukte troepen van levens middelen te voorzien. De opperbevelhebber houdt zich gedurende de operatie van 26 December op te Mandarsah-Poetih, dan wel te Gitjil Oleijloe. De Militaire en Civiele bevelhebber Pel. Nadat deze order aan de korpsen bekend gemaakt was, vereenigde de chef van den staf der krijgsmacht te Atjeh, de luitenant-kolonel der infanterie H. P. Meijer, in den avond van den 24en December 1875, alle chefs van korpsen en speciale wapens en diensten ten zijnen huize, om met hen de noodige maatregelen te treffen tot eene behoorlijke verdeeling der transportmiddelen en voorzoover dit doenlijk was, tot eene goede regeling van de approviandeering van den troep. De 25® December werd door de korpschefs benut, om hunne onder geschikten met de op handen zijnde operatiën voor zooveel noodig bekend te maken en die maatregelen te nemen, welke zij nog mochten noodig achten in den vroegen morgen van den 26en December stonden de drie colonnes in het hoofdkwartier te Kota Radja tot uitrukken gereed.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 109