98 de sawah voorshands blij venden trein moest dekken mede naar voren gerukt. Nadat door majoor Vetter het veroverd terrein was in oogenschouw genomen, ontving thans luitenant Buijs den last, om met zijne com pagnie en een detachement mariniers langs deu Zuidoostelijken rand van Mibouw te marcheereo, waarbij zich weinige minuten later met de compagnie Smeets, majoor Vetter in persoon aansloot; dein het Mibouwsche alsnog verscholen vijanden, in rug en flan k bedreigd, zochten thans een heenkomen over de sawah. Gedurende dezen marsch, waarbij onze troepen in het gezicht onzer bentings Lohong kwamen, sneuvelde door een schot in de borst de barisan Bangsa, n°. 510 en werd een ander barisan gewond. Om 9J uur v.m was geheel Oost-Mibouw van vijanden gezui verd, waarvan majoor Vetter door den luitenant-adjudant Röpke het bericht aan generaal Pel deed overbrengen. Meer Westwaarts nabij de positie Leers was het intusschen nog niet geheel in het reine; nog altijd bleef de vijand ons daar bestoken, weshalve de mede aldaar aanwezige korpscommandant, de kapitein Kretschmer, aan den kapitein van de Pol gelastte, met een peloton infanterie den vijand aan die zijde te verjagen. De tegenstand van den vijand was echter heviger dan men ver wachtte, van de Pol moest zelfs om versterking vragen. Al vechtende trok van de Pol intusschen voorwaarts, den vijand van de eene stelling naar de andere terugdringende, tot deze voor goed den kampong verliet en zich achter een paar in de sawah aanwezige grafheuvels nestelde. Van achter die heuvels duurde het vuren des vijands voorts niet slechts op den troep van van de Pol, doch nu ook op eene kleine afdeeling der centrumcolonne, die het Zuidelrjkste deel van Aroe bereikt hebbende, thans daar ook op het gevechtsveld verscheen. lerwijl aan van de Pol in den kampongrand van Mibouw eene positie aangewezen werd, die hij behouden en versterken moest en door den inmiddels ter plaatse aangekomen overste Meijer den stelligen last verstrekt werd, om den achter de grafheuvels opgestelden vijand met aan te vallenwerd de positie der overige troepen der colonne Vetter nagegaan en met het oog op een te betrekken bivouak geregeld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 113