105 De artillerie bij de colonne werd gecommandeerd door den kapi tein L. C. F. Duguiés, de mineurs door den bij de genie tijdelijk gedetacheerden len luitenant der infanterie P. van Rijk, de ambulance door den officier van gezondheid der 2® klasse J. M. E. Kunert, de trein door den len luitenant-kwartiermeester D. H. Löliog. De le, 2e, 3® en 4® compagnie van den Sumanapscben barisan had den tot eersten commandant, de kapiteins M. A. Thieme, F. C. "Vervloot, H. H. G. Franssen en D. E. W. Schmulling; G. A. J. Mahncke was de 1® luitenant-adjudant. Uit spionnenberichten en de rapporten van liniecommandanten was het ons bekend, dat tegenover onze posten Lam Teboe, Zuid-Setoe en Gitjil Oleijloe door den vijand tal van versterkingen waren aan gelegd aan de beide oevers der Kroeng Daroe, ten einde ons het bereiken en bezetten moeielijk te maken van den kampoDg en pasar Ketapan Doea, bij de 2® expeditie reeds door onze troepen genomen en daarna verlaten. Dewijl nu een aanval dier versterkingen in front kon worden vermeden, door onzen aanval tegen het minder sterke Mibouw te richten en zoo doende in den rug der eerstbedoelde bentings te geraken, laat het zich gereedelijk verklaren, waarom aan de colonne Engel geen andere bevelen werden gegeven, als hiervoren vermeld. Omstreeks 6^ uur v.m. bereikte de colonne Engel kampong Ge- djoweh en nam zij aldaar stelling, eene beweging, die van uit het hoofdkwartier te Gitjil Oleijloe zeer goed viel waar ie nemen. Toen nu de lastgeving den overste Engel bereikte, om ter bescherming der rechterflank van de centrumcolonne voorwaarts te rukken en den vijand uit Zuid-Gitjil te verdrjjven, en de le lui tenant-adjudant ter Beek het voorgelegen terrein voldoende verkend had, rukten de met de artillerie in de voorste linie geplaatste com pagnieën Thieme en Franssen ten aanval op. Omstreeks 500 pas verder reed, op aanwijzing van ter Beek, de artillerie in eene in Noord-Gitjil gelegen gunstige stelling op en open de zij haar vuur op eene voor ons zichtbare, vijandelijke benting. Toen nu daarna de compagnieën Thieme en Franssen voorwaarts gingen, met het kapmes zich een weg door het terrein banende, werd om

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 120