109 commissie te Altona naar Nederland worden gezondenbij tusschen- poozen volgden die detachementen nu eens meer, dan minder in sterkte elkander op. Tot geheel bevredigende uitkomsten scheen die werving echter niet te leiden; reeds in de maanden Juli en Augustus werd het aantal aangenomenen te Altona aanmerkelijk minder; soms bedroeg het niet meer dan 2 of 3 tegelijk, totdat het in de maanden October en November nagenoeg geheel ophield. Om die reden werd dan ook in December 1862 besloten die buitenlandsche werving te doen eindigen; nog in die maand werd de gepensionneerde kolonel Scharten eervol ontheven van het bestuur der werving van vreemde lingen voor onzen kolonialen militairen dienst. Na de ontbinding der keuringscommissie werd aan de heeren van Travers en Salbach bij de ontheffing hunner functiën eene schadeloosstelling toegekend en aan den adjudant-onderofficier Britt eene gratificatie. Laatstgenoemde keerde naar het Koloniaal Werfdepot terug, doch rekende van af 1 Januari 1863 uit de sterkte van dat korps te zijn afgevoerd. Behalve de middelen, die aangewend werden om door het aan nemen van vreemdelingen (Europeanen) in de aauvulling van het Indische Leger te voorzien, was ook steeds de aandacht onzer re»eering gevestigd gebleven op het Afrikaansche element, om n. 1. negerrecruten door tusachenkomst van den Gouverneur der Neder- landsche Bezittingen ter kuste van Guinea voor den Indischen dienst aan te nemen. St. George d'Elmina werd de standplaats van het Afrikaansche werfdepot, waarvan bet beheer aan genoemden Gou verneur werd opgedragen. Eenige voor Indië bestemde onderofficieren van het Koloniaal Werfdepot te Harderwijk werden den militairen commandant, tevens commandant van het werfdepot aldaar, toegevoegd en bleven omstreeks 6 maanden gedetacheerd, ten einde het verdere personeel met de werving der negerrecruten behulpzaam te zijn. Zoodra eenigen van deze voor den militairen dienst in Nederlandsch-Indië waren aangeworven, werden die recruten onder geleide van een detachement Europeesche militairen naar Batavia overgebracht. Iu Januari 1872 is voor het laatst op die wijze met een detachement nog een aantal van hoogstens 75 negerrecruten van St. George d' Elmina afgehaald. Voor die aangenomenen werden door de daarvoor aangewezen

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 124