125 jaar 1877 kon later door genoemden intendant hetzelfde bijzonder gunstig verslag aan den Minister van Oorlog worden uitgebracht. Yoor dat jaar werd evenals voor 1876 ook het bedrag der jaarlijk- sche vergoeding voor bureau- en schrijfbehoeften ten behoeve van den kapitein-kwartiermeester en van ieder der drie compagniescommandan ten weder verhoogd, doch nu slechts respectievelijk met f 250.en f 50. Bij het toekennen dezer vergoedingen scheen men reeds rekening te hebben gehouden met de langzamerhand minder geworden resul taten der koloniale werving en de daarmede gepaard gaande vermin dering der buitengewone administratieve werkzaamheden. Aanvankelijk was de behoefte voor 1877 nog tamelijk groot, doch toen weldra een groot aantal suppletietroepen was uitgezonden en daardoor geen bijzondere aanvulling meer noodig bleek, kon de wer ving tot het normale teruggebracht worden. Voor het jaar 1878 werd het contingent dan ook bepaald op hoogstens 2500 man. Wat was intusschen in het belang van den Indischen militair zelf gedaan? Wel had men, vooral de laatste jaren, om een groot aantal vrijwilligers voor het Indische leger te krijgen, de handgelden, pre- miën enz. voor die verbintenissen verhoogd, terecht werd van hooger- hand ook de noodzakelijkheid ingezien, dat zulks niet geheel vol doende was, maar dat de vooruitzichten dier militairen ook verbetering vereischten en meer om hun toekomst gedacht moest worden. In 1875 werden reeds pogingen in het werk gesteld om te trachten met het oog op hunne pensioenen eene betere regeling tot stand te brengen; toch verliep er nog 11 /2 jaar, vóórdat het nieuwe gage- mentsreglement voor de Europeesche militairen van het Nederlansch- Indische Leger in volle werking trad. (I Januari 1877). Ook het Koloniaal Werfdepot, waarbij nog steeds alle repatrieerende militairen terugkeerden en tijdelijk opgenomen werden, had met dat reglement veel te maken en aangezien reeds omstreeks medio Fe bruari van dat jaar de eerste personen h. t. 1. konden aankomen, die de voordeelen van dat reglement konden genieten, wilde men ook al dadelijk de geregelde uitvoering dier nieuwe gagementsbepa- lingen bevorderen. Yoor dat doel had de Minister van Koloniën voor den comman dant van het Koloniaal Werfdepot eene instructie doen opmaken,

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 140