144 daartoe zou zijn geweest, de uieuwe formatie niet geleidelijk doch' plotseling op den dag der afkondiging of een nader te bepalen in te voeren. Zoo zou men een zeker verloop hebben kunnen doen ontstaan, wat al dadelijk in mindering ware gekomen van het over compleet. Nu de overgang echter geleidelijk geschieden zal en der halve het ontstaan van verloop aan eigen initiatief wordt overgelaten, mag men vooreerst niet rekenen op eenige verbetering. De Minister is hieraan in zooverre te gemoet gekomeu, doordat ZE. de toezegging heeft gedaan (zie bl. 141), dat als de overgangstoestand werkelijk tijdelijke bezwaren oplevert daarin door tijdelijke maatregelen voorzien zal worden. Onderstaand staatje geeft een vergelijkend overzicht van de totale sterkte en de nieuwe formatie. Nieuwe Totale Over In formatie. sterkte compleet. compleet. Generaal-majoors 1 1 1 1 Luitenant-kolonels 1 1 4 6 2 17 27 10 Ie luitenants 19 32 13 14 10 4 Totaal 57 78 25 4 eigenlijk overcompleet 21 De totale sterkte overtreft alzoo de formatie met circa 40 °/0, wat natuurlijk veel te hoog is. Laat men de zaken haar beloop zooals nu, dan zal het zeer geruimen tijdjaren en jareu duren, eer de nieuwe formatie feitelijk iu werking zal zijn getreden, een uitstel, dat zeker niet in de bedoeling ligt. Al dien tijd zal de bevordering zoo goed als stilgestaan hebben. „Werkelijke bezwaren" en nog wel zeer ernstige zijn dus inderdaad te voorzien en de speciale maatregelen, waarop de Minister zinspeelde, onvermijdelijk. Wij

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 159