148 jaarlijksche verloop. Over die jaren mag men bijgevolg niet ver wachten, dat de werkelijke sterkte io Indië ook maar het geringste tot de nieuwe formatie naderen zal, tenzij buitengewone maatregelen tusschenbeide treden. In het voorjaar van dit jaar, het tijdstip, waarop het aantal aan de Koninklijke Militaire Academie wapensgewijze te vervullen plaat sen bekend wordt gemaakt, wist men zeer goed, dat de genie zou wor den ingekrompen, want het daartoe strekkende rapport der com missie was al in October 1894 ingediend. Alleen werden nog eenige formaliteiten goedkeuring door de Kamers, de Koninklijke bekrachtiging etc. vereischt, tengevolge waarvan de afkondiging der inkrimping eerst later zou kunnen gebeuren. Men had dus reeds toen gerust mogen handelen of zij al haar beslag had; voor zichtiger ware het althans geweest. Ook kon men toen weteD, dat bij het in practijk te brengen stelsel der geleidelijke inkrimping tot einde 1897 verloop en aanvulling elkaar compenseeren zullen en dus van vermindering van het offi cierskorps eerst na genoemd jaar sprake zijn kan, onder voorwaarde dat gezorgd wordt, dat er dan ook geen nieuwe officieren meer bij komen. Ja, men kon zulks weten; maar er aan gedacht heeft men niet. Althans in dit jaar werden tot aller verbazing 4 cadetten benoemd. Van hen zullen bij den tegenwoordigen driejarigen cursus stellig 8 in 1898 officier zijn en, daar zij niet meer evenals vroeger de krijgsschool behoeven te volgen en mitsdien onmiddellijk uitgezonden worden, zal men in dat jaar weer eenige jeugdige luitenants voet aan wal zien zetten, aan wie volstrekt geen behoefte bestaat. Dan wegen aanvulling en gewoon verloop weer tegen elkaar op en daar mee blijft het overcompleet boven de nieuwe formatie even groot als nu in 1895 en alles bij het oude. Wanneer dan ook niet de eerstvolgende jaren elke aanvulliog gestaakt wordt, zal men nimmer in den gewenschten toestand ge raken; zal de nieuwe formatie slechts op papier bestaan; zal een massa geld nutteloos worden uitgegeven; zullen ook de toekomstige genieofficieren geen betere dagen beleven Ook het belang van het individu vordert zulks. Het gaat niet aan, jongelieden in een carrière te laten treden op een oogen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 163