•eieren op het Koloniaal Werfdepot zouden worden gedirigeerd en daarbij la suite" gevoerd, in afwachting van bevelen tot vertrek naar hunne bestemming. De op het Werfdepot gedirigeerde onder officieren en manschappen, bestemd voor den dienst in 's Rijks over- zeesche bezittingen of uit die gewesten teruggekeerd, zouden, om het even tot welk korps zij behoorden, bij een der 4 compagnieën worden ingedeeld, in afwachting van bevelen tot inscheping voor •eerstgenoemden en tot definitieve afvoering van laatstgemeldende compagnieën zouden zooveel mogelijk van gelijke sterkte blijven. De koloniale werving zou in overleg met, doch zonder dadelijke bemoeienis van het Departement van Koloniën door dat van Oorlog worden bestuurd; de kosten voor het Koloniaal Werfdepot zouden worden bestreden uit de daarvoor op de begrooting van Nederlandsch- Indië onder het VIIIs Hoofdstuk uitgetrokken sommen, zoodat dan ook de administrateurs van dat korps, wegens het beheer der gelden en goederen aan hun zorg toevertrouwd, aan het Departement van Koloniën verantwoording schuldig warenoverigens was het Werfdepot, voor zooveel het personeel, het militair toezicht en de •eigenlijke dienstaangelegenheden betroffen, uitsluitend aan het Depar tement van Oorlog onderworpen. Alle bepalingen omtrent de werving, verstrekking van kleeding, uitrusting en wapenen en andere benoodigdheden, zoomede vroegere verordeningen nopens den dienst van de met 31 December 1843 opgeheven le divisie van het Algemeen Depot der Landmacht N°. 33, bleven ten aanzien van het Koloniaal Werfdepot gehandhaafd. Betreffende het aantal der in elk jaar aan te werven koloniale recruten zou in het begin van dat jaar een voorstel worden gedaan door den Minister van Koloniën, waarbij eene in overleg met het Departement van Oorlog opgemaakte raming van uitgaven voor die werving zou worden toegevoegd. Alle verzendingen van troepen of goederen, zoowel te water als te land, naar of ten behoeve van het Werfdepot zouden moeten geschieden voor rekening van het Departement van Koloniën. Uit een en ander blijkt voldoende, dat het Koloniaal Werfdepot wan de oprichting af in een tweeslachtige verhouding stond èn •tot het Departement van Oorlog èn tot dat van Koloniën.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 16