186 scheidt en kon deze l!/2 uur lang worden voortgezet, vóór en aleer men contact met den vijand verkreeg. Menige hindernis moest echter worden opgeruimd, menige pagar worden gekapt, zoodat de in genoemd tijdsverloop afgelegde afstand hoogstens 1000 Meters bedroeg. Om 81/2 uur den rand eener sawah bereikt hebbende, opende de vijand van uit eene aan de overzijde gelegen benting zijn vuur, dat zich spoedig Westelijk uitbreidde en zelfs onze linkerflank bestookte. Middelerwijl de compagnie Franssen en de mariniers zich eene gedekte opstelling verschaften, kwam de voorste sectie artillerie in batterij om het vuur des vijands met granaten te beantwoorden, waarbij zich spoedig een tweede sectie aansloot. De commandant der sectie mariniers, die de artillerie dekte, de le luitenant M. N. E. Ahn (schot in de dij), 2 Europeesehe min deren en 1 barisan werden hier gewondin de plaats van Ahn trad de le luitenant der mariniers G. C. Mirandolle op als commandant van het dekkingsdetachement. Aan de compagnie Yervloet was inmiddels de opdracht verstrekt, een meer Westwaarts gelegeD, mede door den vijand bezetten kam- pongrand te nemen en wijders de in het front aanwezige benting in de rechte)flank te bedreiger, in vereeniging met de compagnie Thieme, die haar daarbij ondersteunen zou. Aan deze opdracht werd buiten den goeden wil der aanvoerders niet ten volle voldaan; de compagnie Yervloet, naar de bedoeling van den overste Engel, te veel Westwaarts marcheerende, geraakte buiten alle verband met de compagnie Thieme en beide compagnieën attaqueerden ten slotte een verschillend gedeelte van de vijandelijke positie aan die zijde. De compagnie Yervloet bekwam daarbij één geblesseerde, terwijl de compagnie Thieme bij deze manoeuvre in een nipabosch beland de, die haar heel wat moeite veroorzaakte, er weder uit te komen. Onder al die bewegingen was de geheele artillerie opgemarcheerd en de compagnie Schmülling ter linkerzijde der mariniers in de voor ste linie aangekomen. Met de compagnie Franssen en de mariniers in front, en de com pagnie Schmülling op onze linkerflank, om de vijandelijke stelling

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 201