188 Met hem werden dien morgen nog 5 anderen gekwetst1 militair, de Europeesche kanonnier Langenbach, sneuvelde. (1) In den loop van den namiddag van den 30en December werden door het hoofdkwartier de navolgende bevelen gegeven 1°. de sectie artillerie (8 cM. licht), die gisteren bestemd werd voorloopig te Djempit positie te nemen, doch met goedvinden van hoogerhand heden mede is uitgerukt, keert nog heden naar Djempit terug 2°. twee compagnieën van het 8e bataljon infanterie dekken deze sectie en marcheeren over Ketapan Doea naar Gitjil-Oleijloe, om reservemunitie af te halen; deze compagnieën overnachten te Ketapan Doea en marcheeren morgen ochtend vroegtijdig naar Lam Hassan terug, en 3°. onze posten Sinangri, Soerian, Poe-oe, Poengej, Blang Tjoet en Lam Teboe zullen voor de veiligheid der ageerende colonnes tot nader order niet vuren; elk dezer posten laat heden nacht ten 12 uur 2 vuurpijlen op, dat in Lam Hassan zal worden herhaald, ten einde de betrekkelijke ligging dier posten en ons bivouak na te gaan. De nacht van 30 op 31 December werd in het bivouak rustig doorgebracht. Om 8^ uur v.m. kwamen de beide compagnieën van het 8e bataljon van Ketapan Doea in Lam Hassan aan, na onderweg een vroeger uit onze gelederen gedeserteerden Afrikaauschen fuselier Kaan opge pakt en ter verdere berechting aan den commandant van Djempit te hebben overgeleverd. Om 10| uur v.m. zette zich de geheele colonne naar Pakan Badak in marsch. Bood het te doorloopen terrein ook thans weder veel moeielijk- heden, tot aller verbazing was er geen enkele vijand te zien en trok de colonne op het middaguur Pakan Badak biunen. Yeel getuigde hier van betrekkelijke welvaart en druk vertier; op den zeer ruimen pasar stonden 2 planken gebouwen, 35 Meters lang, 1 Meter hoog uit den grond opgetrokken, door het aanbrengen van zijschotten in vele vertrekken verdeeld. (1) Het sneuvelen van dezen artillerist vonden wij alleen vermeld in het verza- melrapport van den officier van gezondheid Haerthé. De aard der verwonding en zijn stamboeknummer zijn ons niet bekend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 203