226 zich tal van voor het Nederlandsche klimaat geschikte officieren, die bij keuring voor de tropen zouden afvallen. Ook die en over het algemeen veel meer officieren dan thans het geval is, zullen worden blootgesteld aan de invloeden vau het tropisch klimaat. Over het algemeen zal verder de bevordering van het vereenigd officierskorps minder snel gaan dan thans bij het Indische korps het geval is. De leeftijd van de in Indië dienenden zal dus stijgen, terwijl juist daling der leeftijdsgrenzen zoo uiterst gewenscht is. Het is waar, dat de in Indië vertoevenden nu, niettegenstaande hun ouderen leeftijd, min der door de invloeden van het tropisch klimaat zullen hebben gele den, maar daar tegenover staat, dat zij vooral te velde blootgesteld kunnen worden aan tal van vermoeienissen, ontberingen en klimaatsin vloeden, welke zij door hun leeftijd alleen over het algemeen genomen niet meer in staat zijn te trotseeren. Te velde vrees ik dan ook veel meer verliezen door ziekten en daaruit ontstaan weer meerdere pen- sionneeringen. De tegenzin eindelijk bij velen ontstaande om voor een 2e of 3e maal het gezin te moeten verlaten, zal eveneens het aantal pen- sionneeringen doen toenemen. 16°. Op nonactiviteitsstelling van officieren wegens gebrek aan plaatsen nè. terugkomst in Indië zal niet meer voorkomen. Hier staat echter weder een groote maar tegenover. De plotselinge verliezen, die in Indië vooral te velde door ziekten enz. ontstaan kunnen en die vooral in de hoogere rangen en bij de kleinere wapens een gevaarlijk incompleet kunnen doen ontstaan, zullen oorzaak zijn: van een herhaaldelijk voorkomend incompleet in Indië; of dat men steeds meerdere officieren naar Indië zenden moet, dan men verwacht dat van daar zullen terugkeeren, zoodat men, hetzij steeds het incompleet bij het Nederlandsche korps zal vergrooten, hetzij een zeker aantal officieren boven de formatie zal moeten voeren. c van tal van moeilijkheden bij het ontstaan van vacatures in een rang. Herhaaldelijk zal het kunnen voorkomen vooral in de hoogere rangen dat de personen, die door het ontstaan van vaca tures door sterfte, pensionneering als anderszins in Nederland of Indië promotie moeten maken, in Indië of Nederland zijn. Dat zal niet alleen noodig maken gedurende eenige maanden de functie door

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 241