251 der Koloniale Reserve," wier bestemming is: le om de wegens tijde lijke ongeschiktheid uit Indië terugkeerende militairen op te nemen, en 2e cm hier te lande te dienen als kern voor de uitzending van suppletietroepen. "Voor de onder le genoemde werd Zutphen, voor 2e Nijmegen als standplaats aangewezen. Tevens werd bij die rege ling bepaald, dat de vreemdelingen, na te Zutphen weder geschikt te zijn bevonden voor den actieven dienst, op het Koloniaal Werfdepot zullen worden gedirigeerd, ten einde van dit korps hunne bestem ming naar Indië te volgen; die herstelde militairen kunnen bij aan komst te Harderwijk door den commandant van het Werfdepot be stemd worden voor het wapen, waarbij zij vroeger gediend hebben. (Aanschrijving Departement van Oorlog 5 Mei 1891). Niet alle tijdelijk gegageeide militairen van bet Indische leger meld den zich bij de Koloniale Reserve aanvelen hunner boden zich, na eenigen tijd in Europa te hebben doorgebracht en her steld te zijn, op de gewone wijze ter dienstneming aan, werden na geschiktbevinding bij het Koloniaal Werfdepot met eene nieuwe verbintenis aangenomen en keerden op die wijze weer naar Indië terug. Om het facultatieve van die handelwijze te voorkomen, werd met ingang van 1 November 1892 wijziging ge bracht in de verband- akte en moest de voor Indië aangenomen militair zich niet alleen verbinden om het Koninkrijk der Nederlanden als zoodanig te dienen bij de koloniale troepen in en buiten Europa (ingaande met den dag van bekrachtiging dier akkoorden door den commandant van het Ko loniaal Werfdepot), maar werd den aangenomene, bijaldien hij in Indië tijdelijk ongeschikt mocht wor den bevonden voor de verdere waarneming van den militairen dienst, de verplichting opgelegd de door hem aangegane verbintenis gestand te doen, op zoodanige wijze als de Regeering, in verband met zijn ziektetoestand, zal goedvinden te bepalen Dit laatste nu is in Maart 1894 geregeld en bij Koninklijk Besluit van 6 Maart 1894 N°. 17 bepaald, dat die militairen voortaan bij de Koloniale Reserve zullen worden opgenomen, en dat Koninklijk Be sluit van af 1 October 1893 in werking te zijn getreden. Reeds in April 1892 was om eiken twijfel, ten opzichte van ver bintenissen van militairen van het leger hier ter lande bij dat in Indië, op te heffen, het navolgende als punt 7 aan de engagements-

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 266