283 de 9 missigits te richten en ze te bezetten, nu de Atjeher zich eerst dan voor overwonnen houdt, als zijne missigit veroverd is. Van de VI Moekims komende, Djempit was reeds den 298n Decem ber bemeesterd, was 's generaals eerste object dus „missigit Daroe", aan den voet van het Barisangebergte gelegen nabij den uitgang' der kloof van Grlitaroem. Terwijl in verband hiermede te Djempit vivres, munitie en ambu- Jancematerieel opgestapeld werden, verscheen op den 27en Januari van uit het hoofdkwartier de navolgende order. Morgen zullen de operatiën tegen de IX Moekims een aanvang nemen. Daartoe zullen uitrukken: I. Eene colonne, bestaande uit het R. H. 8° bataljon infanterie, 2 compagnieën van het bataljon barisan van Sumanap, 2 mortieren, 1 detachement sappeurs en eene ambulance, onder de orders van den luitenant-kolonel Engel, met opdracht over Boekit Seboen door de kloof van Grlitaroem in de IX Moekims te dringen. Deze colonne moet vóór den afmarsch behoorlijk gegeten hebben; de manschappen dragen een ration brood bij zich, terwijl kookketels en vivres voor één dag door de compagnieën zullen meegenomen worden. De le luitenant-adjudant ter Beek wordt den colonnecommandant als fungeerend stafofficier toegevoegd. Ter voorkoming van vergissingen zij alsnog hierbij aangeteekend, dat 1 compagnie van het 8= bataljon, het detachement sappeurs en' de mortieren met bediening zich bij de colonne zullen aansluiten te Boekit Seboen, alwaar deze troepen den 25<"> Januari zijn achter gelaten. De overste Engel wordt ten slotte gemachtigd, om van den post Boekit Seboen nog bij zich aan te trekken de aldaar in positie staande sectie artillerie 8 cM., voor het geval hij vermeent, die tijdens zijnen marsch noodig te hebben. II. Eene colonne, bestaande uit het R. H. 3e bataljon infanterie, de compagnie mariniers, 2 compagnieën van het bataljon barisan Sumanap, 2 sectiën artillerie 8 cM. licht, 1 detachement sappeurs en 1 ambulance, onder bevel van den majoor Diepenheim. Deze colonne zal aan deze zijde van het gebergte, langs den voet er van, het terrein verkennen en naar de zijde van Djemp it oprukken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 298