304 eens voor een vroolijke bui achter slot gegaan Draagt hij hen voor en wijst hij er daarbij zoo noodig op, dat het flinke en intelligente menschen zijn, geloof mij, zij worden niet geschrapt. Yoorbeelden bekend Uwe ziekenstal- en baantjesaardigheid ga ik met stilzwijgen voorbij, alleen nog dit tot uwe geruststelling: van de thans op de kaderschool zijnde leerlingen (22) is niemand, die ooit een baantje heeft gehad. Waar blijven nu uwe „velen"? (blz. 463). Met uw voorstel, om de élèves der school eerst als d.d. gegra dueerden in het eskadron dienst te laten doen, opent gij een nieuw gezichtspunt! Is u dat echter ernst geweest? Ik vind het idee eenvoudig onuitvoerbaar en bij eenig nadenken zult gij het mij moeten toegeven, dat het in strijd zou zijn met de eenvoudigste beginselen van de militaire ondergeschiktheid, om een dikwijls nog jong cava lerist als d.d. gegradueerde te laten optreden en hem dus op proef het gezag, verbonden aan een graad, toe te kennen. Ook tegen uwe bemerking betreffende het navolgen van de sport- manie uit Europa moet ik mij verzetten. De beoefening van de rensport is niet het gevolg van mode, maar wel en dat is zeer gelukkig te noemen van overtuiging, die het gros onzer officieren bezielt en welke gij ook billijkt. Paarden vernielen? Ja, dat doen zij, die een wedren rijden op eene wijze, die alle idee van ernst uitsluit en een gejakker te zien geeft als dat, volgende op het oud-harleveensch commando: Om het hardst marschZij echter, die in een wedren iets anders zien, er van overtuigd zijn, dat de voorbereiding hunner paarden voor een wedren een uiterst moeilijke zaak is, welke met zeer veel oordeel moet worden uitgevoerd en dan ook hunne beste krachten daaraan wijden, zijn het volstrekt niet met u eens. Ieder, die zijne paarden lief heeft, zal dunkt mij, zijn best doen, te zorgen dat deze de diensten, die in den krijg daarvan zullen kunnen worden gevergd, zoo goed mogelijk doorstaan. Zou het zoo'n uitzondering zijn, wanneer van onze paarden een galop van 3000 M werd gevergd, terwijl daarna nog een renloop van 800 M. gebiedend noodzakelijk zou blijken En het is toch in

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 319