368 Aan die namen zijn voor ons allen groote en gewichtige herinne ringen verbonden, groot door den door u betoonden moed, de voort varendheid en de wilskracht,waarmede gij den vijand hebt vervolgd en verslagen, gewichtig door de gevolgen der aldaar geleverde gevechten, waardoor ge telkens kwaamt in den rug der geduchte versterkingen, door den Atjeher tegenover onze posten aangelegd en die hij moest verlaten en prijs geven. In ruim 40 dagen tijds is hij aan de Zuid- en Westzijde van ons aanvankelijk gebied tot in en nabij het gebergte teruggedrongen en van zijne hulpbronnen over zee afgesneden. In die 40 dagen is veel van u gevergd en hebt gij zware ver moeienissen en vele ontberingen doorstaan, maar doordrongen van plicht en eergevoel hebt ge dit alles licht geteld en u als uitmuntende krijgslieden doen kennen. Ook u een woord van lof, die niet mede zijt uitgerukt, maar daar om niettemin uw deel hebt gehad aan de afgeloopen krijgsverrichtingen. De voortvarendheid, door u betoond in het slechten van opgeheven versterkingen, het ont- en bewapenen van nieuw opgerichte en verlaten posteD, het slaan van bruggeD, het maken van wegen hebben mij in de gelegenheid gesteld, mijn plan zoo spoedig mogelijk ten uitvoer te brengen. Officieren, onderofficieren en manschappen der krijgsmacht te Atjeh u allen zij lof en dank toegebracht voor uw gehouden gedrag ge durende de onlangs afgeloopen krijgsverrichtingen en roep ik u wellicht spoedig weder op, om ook op andere punten de Atjehsche krijgsmacht te fnuiken, dan twijfel ik er niet aan of ge zult mij wederom volgen als voorheen, opdat we ook dan weder terugkeeren met de palm der overwinning in de hand en in den mond een driewerf herhaald Leve de Koning! II. Operatiën in de Sagi XXVI Moekims. De generaal Pel gaf zijn soldaten slechts 5 dagen rust, eene r ust zeer betrekkelijk, dewijl vele handen aan het werk moesten wo rden gezet, om zich voor den nieuwen veldtocht gereed te maken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 385