384 het raam de afstandskeep voor 2000 M. zich bevindt. Aan het staartstuk bevindt zich het magazjjn, dat het repeteermechanisme bevat. Yan achteren is het magazijn open tot doorlating van den leegen patroonhouder; het zich opwaarts bewegen van de patronen geschiedt op overeenkomstige wijze als bij het Mannlicher stelsel. De aanbren ger is draaibaar en wordt steeds naar boven gedrukt door een platte veer, die hare beweging overbrengt op een aanbrengerplaatdeze plaat sluit bij niet gevuld magazijn de opening in het staarstuk af, zoodat men ook kan laden met enkele patronen. In 't voorste gedeelte van den beugelkrop bevindt zich de houderhaak, die den houder vasthoudt en welks veer tevens dienst doet als trek- kerveer. De grendelknop is rechthoekig omgebogen. De lade omvat het magazijn, twee banden verbinden loop en lade aan de linkerzijde bevindt zich de ontlaadstok. Hoe de inrichting is voor de bevestiging van den draagriem is mij onbekend. In den beginne bevonden zich beugels aan den onderband en aan de kolf, ten einde de karabijn op den rug te dragenvolgens de Revue du Cercle Militaire 1894 voldeed deze draagwijze niet, doordat de beugelkrop de slijtage der kleeding zeer deed toenemen, zoodat deze draaginrichting is verauderdnadere berichten heb ik niet kunnen vinden. Het gewicht van de karabijn is 3 KG., dat van de kurassierskarabijn 2.98 KG.; het gewicht van een met 3 patronen gevulden houder bedraagt 0.095 KG.; de patroon is dezelfde als van het geweer M/86. Aan deze karabijnen, zoo ook aan die voor de gendarmerie en de hierna te vermelden mousqueton, zijn kanalen en groeven aangebracht voor ontsnappende gassen. In 1893 (15 Juni) is een nieuw voorschrift voor de oefening in het laden en schieten ingevoerdhierin is de vroegere laadwijze met 4 patronen vervallen en wordt de lading met enkele patronen als uitzondering aangegeven. De kanonniers der veldartillerie waren met een kort geweer bewa pend, genaamd mousqueton; dit werd afgeschaft en vervangen door een korten sabel en revolver; ook deze bewapening is nu weder

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 401