393 man afzonderlijk, daarna aan de geheele groep en later aan de sectie gegeven." In verband hiermede verdeelen wij het onderwijs in: a. bet individueel onderricht, b. de opleiding van de groep, c. de opleiding van de sectie. Wil het onderricht zooveel mogelijk vruchten dragen, zal tijd worden gewonnen en de belangstelling levendig blijven bij den recruut, dan is eene aanschouwelijke voorstelling urgent. Waartoe schrijvers van naam aan te halen? Iedereen, die bij een depötbataljon werk zaam is geweest, weet maar al te wel hoe weinig veel praten geeft, hoe dikwijls men ontwaren moet dat al uwe moeite om „Kromo" iets duidelijk uit te leggen, in te gieten als het ware, te vergeefs is daar hij heerlijk zit te soezen over het ouderlijk huis, over de kam pong en zijne vriendinLaat ons billijk zijn. Niet altijd is het soezen de oorzaak van het vruchtelooze uwer pogingen om hem iets te leeren, vaak, zeer vaak zelfs verstaat hij uw Maleisch, vooral dat technisch Maleisch (sic) niet, zoo in zwang bij het onderwijs in de recrutenschool Welnu, geef het onderwijs aanschouwelijk; en men heeft het voor deel, dat de soezende man aandachtig zal worden, de slecht Maleisch sprekende (en hoorende) recruut begrijpt door zijn oogen spoediger wat plaats heeft dan door zijne ooren. Het individueel onderricht. Het individueel onderricht kan verdeeld worden in: A. De juiste houding aannemen, voordat het vuur geopend is. B. Het gebruik van het terrein tot vermindering van verliezen door het vijandelijk vuur. C. Het gebruik van het terrein tot verhooging der uitwerking van het eigen vuur. D. Het overtrekken van een open terreingedeelte. E. Handelingen tegen onverhoedsche aanvallen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 410