404 Materieel in le linie 4 kanonnen van 7 cM. A. berg op affuiten, 16 draagbare munitiekisten, in 2' linie'. 16 draagbare munitiekiaten, l draagbare smidse, 3 stellen broko's, 1 reserve-affuit. Hierbij zij opgemerkt, dat het aantal bij de batterij ingedeelde paarden en muildieren toereikend was, om de le en 2® linie in haar geheel een colonne te doen volgen. Behalve de munitiën door de batterijen meegevoerd, waren nog voor radig in het hulpmagazijn van oorlog te Ampenan: 1 reserve uit rusting voor de veldbatterij en 2 uitrustingen voor de bergbatterij, terwijl te Soerabaja ook de uitrustingen voor de batterijen gereed werden gehouden, om op eerste aanvraag direct verstrekt te kun nen worden. Voor eventueele aanvulling van personeel waren Soerabaja en Willem 1 aangewezen. III. Afmarsch uit de garnizoenen en embarkement. Den 80en Juni marcheerde de bergbatterij van Salatiga af naar Toentang, om van daar per extratrein te worden overgevoerd naar Semarang, alwaar zij zou embarkeeren aan boord van de Generaal Pel". De extratrein was samengesteld uit: 1 platte wagen, 2 bagagewagens, 1 wagon 1® en 2® klasse, 2 wagons 3® klasse en 8 veewagens. Omtrent de reis per spoor valt niets bijzonders op te merken. Op den platten wagen waren 2 kanonniers geplaatst met emmers met water, terwijl in eiken veewagen 2 stukrijders waren gestationneerd als wacht bij de paarden en muildieren. Te Semarang aangekomen werd het materieel dadelijk aan boord

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 421