455 Ook onder de troepen bracht de doodstijding eene algemeene verslagenheid teweeg. De soldaat besefte de grootheid van het verlies maar al te zeer, een hunner drukte het uit met te zeggen„als een heel bataljon was in de pan gehakt, dan nog zou het zoo erg niet zijn." In den morgen van den 25en Februari brachten ééne compagnie van het R. H. 3e bataljon en ééne compagnie barisan het stoffelijk overschot van den generaal naar Lamprit, van waar de le luitenant- adjudant de Bruijn en eene sectie infanterie van Lamprit's bezetting het verder naar Kota Radja overvoerden, alwaar het den volgenden dag met militaire honneurs werd ter aarde besteld. Terzelfder tijd, 25 Februari wel te verstaan, gingen 120 zieken van de colonne naar het hospitaal te Kota Radja, zoodat ten rechte de overste Meijer aan den overste Engel in overweging gaf, om naar Tonga op te komen met het R. H. 8" bataljon infanterie, om aldus versterkt aan generaal Pel's plan de laatste*hand ie kunnen leggen. De overste Engel gaf aan dien raad gevolg, verscheen in den namiddag van den 25en Februari met zijne medegebrachte aanvullings troepen in het bivouak, nam het bevel der ageerende colonnes op zich en vaardigde de navolgende bevelen uit: „Morgen ochtend zullen de opetatiën naar Gigchen worden voort gezet en daartoe eerst naar Silang worden opgerukt. „Om zoo spoedig mogelijk te kunnen beginnen, zal de aan deze zijde der rivier achtergebleven sectie artillerie morgen ochtend zoo vroegtijdig mogelijk de Kroeug Tjoet overgaan. De troepen worden als volgt ingedeeld: eene colonne, bestaande uit het 12e bataljon infanterie, eene Euro- peesche compagnie van het 8e bataljon infanterie, eene compagnie barisan met eene sectie artillerieën een detachement mineurs, onder de bevelen van majoor Jeltes; en eene colonne, bestaande uit het 3e bataljon infanterie, eene Inland- sche compagnie van het 8e bataljon infanterie, eene compagnie barisan met eene sectie artillerie en een detachement mineurs, onder de bevelen van majoor Diepenheim. De ambulance wordt tusschen beide colonnes verdeeld, de officier van

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 472