- 456 gezondheid voegt zich bij de eerste colonne; de beide colonnes mar- cheeren gezamenlijk op. die van Jeltes aan het hoofd, de artillerie van colonne Diepenheim vooraan. In de nabijheid van Silang gekomen, zal het van de omstandigheden afhankelijk zijn, of een dan wel beide colonnes afzonderlijk dan wel vereenigd den aanval op Silang zullen doen. In het bivouak van Tonga blijven 2 compagniëen van het 8® bataljon en 2 compagniëen barisan voorloopig achter onder de bevelen van den majoor van Teijn; eene dier compagniëen barisan marcheert met de beschikbare koelies zoo vroegtijdig mogelijk af, om te Lamprit te gaan fout ageeren Een tweede (latere) order hield in, dat de beide colonnes onder bevel van majoor Jeltes zouden ageeren en dat dus deze hoofdofficier zoo noodig ook over de colonne Diepenheim zou hebben te beschikken. De nacht van 25 op 26 Februari ging rustig voorbij en in deD morgen ten 8£ ure stonden beide, colonnes tot den afmarsch gereed. Bij de colonne Jeltes de compagniëen Lutje en Heijl voorop, daarna in den hoofdtroep de compagnie Burggraef, de mineurs, de sectie artillerie Tindal met eene halve compagnie barisan tot dekking, vervolgens de compagniëen Kievits en Segov en eindelijk de ambu lance met de andere helft der compagnie barisan. De colonne Diepenheim volgde in haar geheel 200 pas achter de colonne Jeltes. Terwijl op aanwijzing van den gids de marsch aanvankelijk in Oostelijke, later meer in Noordoostelijke richting werd gemaakt, door liepen onze troepen eene aaneenschakeling van kleine, vierkante vak ken gronds, met suikerriet en vruchtboomen beplant, waartusschen laag struikgewas, voorts nu en dan afgewisseld door kleine sawah en grasvlakten, doch alle omgeven door zware paggers en een laag aarden walletje; een terrein derhalve, zeer vermoeiend om er door heen te komen en voor den vijand uiterst geschikt, om ons nadeel toe te brengen. Na een uur gemarcheerd te hebben, werd het vuur des vijands van genoegzame beteekenis in front en op de rechterflank, om halt te houden en in stelling te komen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 473