493 begane fouten de recruten van zelf aanspoortdie in den vervolge te voorkomen. Bij het halt houden wordt altijd front naar den vijand gemaakt en zonder verder commando de houding aangenomenivelke een goed, uitzicht op den vijand en het voorgelegen terrein toelaaten zooveel mogelijk dekking geeftwelke houding bij het in beweging stellen van de groepeveneens zonder afzonderlijk commandowordt verlaten. Bij snelle bewegingen zullen niet zelden de tusschenruimten in de groep iets grooter ivordenhet is dan echter de zaak van den G. Ct. toe te ziendat bij het hult houden het verband, in de groep hersteld is, zoodat daarna geen verplaatsing meer behoeft te geschieden. 4°. De flank- en de schuinsche marsch en het front hernemen. a. rechts uit de flank stilstaande b. links j marcheerende c. schuins rechts 5". De veranderingen van directie. groote directie- a. linkervleugel voor stilstaande verandering b. rechter j marcheerende. Overeenkomstig het bepaalde in 228 R. S. wordt, zoo de groep marcheert, bij kleine directieveranderingen geen halt gehouden, doch geschiedt die frontverandering geleidelijk en op eene aanwijzing, bv. „rechtervleugelman, richting op het heuveltje rechts voorwaarts." E. Het verspreiden en het herstellen der gesloten orde. Overeenkomstig het bepaalde in de lste alinia van 226 R. 8. moet het verspreiden nu en dan in den looppas uitgevoerd worden. De oefening geschiede in zeer bedekt en doorsneden terrein. 1°. Stilstaande in het front. Links verspreiden Rechts herstelt de groep. Rechts Links 2°. Marcheerende in het front. Links verspreiden Rechts herstelt de groep. Rechts Links 3°. Stilstaande in het front. Links voorwaarts verspreiden Rechts herstelt de groep. Rechts Links links

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 510