496 M. (standvizier enz.) de geweren c.q. worden geladen en het vizier gesteld, doch overigens het vuur op dezelfde zijze wordt uitgevoerd als reeds geleerd is (Ille Afd. RS). b. Toepassing van het geleeide in verschillende houdingen, partij trekkende van de verschillende terreinvoorwerpen. III. Het tirailleur vuur. a. De instructeur onderwijst dat onder tirailleurvuur wordt ver staan een bedaard afgeven van goed gerichte schoten, zonder dat de vurende manschappen zich naar elkander behoeven te regelen. „Aan" en „vuur" wordt niet gecommandeerd. Hij prent den recruten in: 1°. dat zij 3 patronen achtereen moeten verschieten, niet meer en ook niet minder. 2°. dat zij het vuur on middellijk moeten staken op het hooren van een herhaald scherp gefluit, of wel op het Co. „ophouden met vuren." 3°. dat het commando is tl<,p'^ Vol"mk tirailleurvuur. Zoodra dit commando uitgesproken is, beginnen zij na c.q. het vizier te hebben gesteld, bedaard en gericht te vuren, totdat 3 patronen verschoten zijn, een herhaald scherp gefluit op het commando „ophouden met vuren" zich doet hooren. Dit vuur wordt evenals het „salvovuur" in de verschillende hou dingen afgegeven en een terrein daartoe gebezigd, dat de aangeno men houding wettigt. Yeel gewicht dient te worden gehecht aan het doen ophouden van het vuur door middel van een lang gerekt gefluit, terwijl het niet on dienstig is, om de recruten opmerkzaam te makeD, dat er nog een ander signaal met het fluitje bestaat, n.l. de stoot tot waarschuwing der G.C.n- b. Toepassing van het geleerde in verschillende houdingen, partij trekkende van de verschillende terreinvoorwerpen. IY. Het standvizier vuren. Overeenkomstig het bepaalde in 243 RS. wordt dit vuur slechts in knielende of staande houding onderwezen. Hierbij is het vooral zaak om: 1°. het twee minuten te doen volhouden. 2°. te letten op het behoorlijk in den schouder breDgen van het

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 513