498 der vleugels zijver groep en laat de manschappen verzamelen op het commando-. Groepen formeeren." Uitvoering. Alle recruten sluiten in den snelsten gang aan naar den vleugel waar de G.C'. zich bevindt en stellen zich op twee gelederenzon der hierbij op onderlinge plaatsing te letten. Het groepen formeeren geschi-dt in den regel in de lijnwaarop zich de groep bevindt; nimmer achterwaartsdan nog liever voor waarts. Geschiedt de aanval van verschillende kanten, dan laat de G.C*. een of beide vleugels der groep ombuigen tot het vormen van een minder of meer gesloten kring. De aanval wordt ontvangen met salvovuur, met standvizierof men gaat den vijand met hoerah te gemoet. Nadat de aanval is afgeslagenhernemen de tirailleurs op het commando Verspreidenhunne oorspronkelijke plaatsen in de tirailleurlinie. 1°. Het formeeren der groep in eene rechte lijn. Het doel is: vlug de klasse op twee gelederen te plaatsen, front makende naar de bedreigde zijde. In verband hiermede leert de onderwijzer den man om, zoodra het commando „Groepen formeeren" is uitgesproken, in den snelsten gang aan te sluiten naar de zijde, waar de G. C'. zich bevindt en diens front aan te nemen. De onderwijzer zij indachtig, altijd eenige passen vóór de klasse zich op te stellen, indien een ander front moet aangenomen worden dan het bestaande, opdat de man niet in twijfel behoeft te ver- keereD, welk front hij moet aannemen. Overigens wordt overeen komstig hef reglement in de lijn, waarop de groep zich bevindt, ver zameld, nimmer achterwaarts. 2°. De aanval geschiedt van verschillende kanten. Het reglement geefi aan, op weike wijze geüandeld moet worden. Een of beide vleugels worden omgebogen tot het vormen van een minder of meer gesloten kring. Het is zaak om deze beweging te verkrijgen zonder verwarring.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 515