49 werd de 1» luitenant Simmermacher doodelijk gewond in de ambu lance gebracht, welke in de nabijheid van den overste Meijer zoo bedekt mogelijk was opgesteld geworden. De luitenant Simmermacher was door een kogelschot in den hals gewond, terwijl een klewanghouw zijn hand had verminkt. De weinige oogenblikken, die hij na zijne verwonding nog geleefd heeft, benutte hij, om de namen zijner ondergeschikten op te geven> die hem bij het handgemeen worden met den vijand hadden bijgestaan. Kort daarop niet meer kunnende spreken, schreef hij nog een kort briefje aan een zijner vrienden, drukte zijne kameraden, die om hem stonden, de hand en gaf daarna den geest. Het leger aldus de getuigenis van den colonnecommandant verloor een dapper en braaf officier, de officieren een goed kameraad. Wij moeten nu in onze beschrijving enkele minuten terug. Nadat majoor Diepenheim het terrein zoo goed mogelijk had verkend en de order tot attaqueeren ontvangen had, begreep hij zeer te recht, dat talmen hier niet geraden was en dat men er op los diende te gaan. Hij gaf daarom den luitenant Simmermacher last met zijn peloton de zichtbare versterking in front aan te vallen, terwijl de luitenant Campen van de compagnie Jansen met zijn peloton de Oostelijke helling van den ravijn wand zou beklimmen, om te trachten in de flank te komen. Een peloton der 20 compagnie onder kapitein de Man moest luite nant Campen op den voet volgen. De luitenant Simmermacher stormde daarop tegen het steile voetpad en bereikte de vijandelijke versterking, gevolgd door eenige soldaten zijner compagnie. Al dadelijk handgemeen rakende en een klewanghouw krijgende over de rechterhand, die hem weerloos maakte, schoten de Europeesche sergeant Hentz, n°. 61206, de Europeesche korporaal Kip, n». 67030 en de Amboineesche fuselier Peturur, n°. 82495 hunnen aanvoerder te hulp en legden deze enkele opdringende vijanden neer. Peturur sprong daarop de vijandelijke versterking binnen en schoot onmiddellijk een Atjeher neer. Het was toen bij het verder naar voren dringen, dat de luitenant Simmermacher het doodelijk schot bekwam, waarmee hij de ambulance werd binnengebracht. Dl. I, 1896 4

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 60