59 van het normaal aanvallend en verdedigend gevecht (op de leest geschoeid van dat der infanterie) met opgave van eenige afstanden, om de gedachten te bepaleD. Yerder, ten gerieve der officieren en ter leering van het kader, de korte verplichtingen van vuurleider en afdeelingscommandanten in het gevecht, benevens de opgave der beste formatiën van ondersteuningstroep en reserve en waarom dit de beste formatiën in de gegeven gevallen zijü, om er ten slotte cp te wijzen, wat men eigenlijk onder aanvallend gevecht der cavalerie te verstaan heeft, n l. dat juist door gemis van een offensief blank wapen te voet (dolkbajonet b.v.), het gelukken van den aanval nog meer dan bij de infanterie geheel zal afhangen van een krachtig vuur op korte afstanden (waarbij dus juist en goed schieten op den voor grond treedt), waardoor de vijand zoo geschokt wordt, dat hij den eigenlijken stormaanval niet meer afwacht en de vervolging te paard kan plaats hebben. Men leze daarover het leerboek der tactiek van Hoogeboom en Pop, blz. 254. Dat ook de commando's der vuren dienen veranderd te worden in ons reglement, spreekt van zelf. Het commandeeren van een bepaald aantal patronen snelvuur b.v. zal bij een repeteerwapen in de practijk niet doenlijk blijken, omdat de uitvoering niet te controleeren is en dergelijke commando's vooral bij vuurleiding streng geweerd dienen te worden. Wanneer dan het kader dit kort en duidelijk begrip der schiet oefeningen in de reglementen zal vinden en deze op de theorieën aan de manschappen kan uitleggen, met het in het reglement dan te vinden waarom en daarom, dan mag men met billijkheid verwachten, dat het schieten, het gevecht te voet met het salvovuur en gevechtsschieten, werkelijk eene nuttige oefening voor de cavalerie blijkt te zijn en niet zooals thans, niettegenstaande den besten wil van officieren, kader en manschappen eerder een tirailleeren der Kiahwinkler Landsturm lijkt dan eene gevechtsoefening eener militaire afdeeling op het einde der 19e eeuw, alles uit gebrek aan een voldoend voor schrift. Thans enkele opmerkingen over het nieuwe revolverreglement. Docr het zeer vereenvoudigde slot zijn de onderdeelen van het

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 70