70 8 Januari uitgerukt, korporaal Godon en Antonis, waarschijnlijk door een zelfden kogel gewond, de een door den voorarm, de ander door de dij. 9 Januari 30 zieken naar het hospitaal, daaronder 13 dwangarbeiders. 12 Januari komt een Inlandsch soldaat, die in den omtrek aan het dwa len was geweest, in het bivouak terug met een klewanghouw over de hand en verlies van een vinger, met 27 andere zieken naar den kraton, 13 Januari in commissie met den chef van den staf en den majoor der genie van Lennep, om het graf en de overblijfselen van den Italiaanschen generaal Bixio te zoeken, geen resultaat, des namiddags om 5j/4 uur terug. 14 Januari 60 zieken naar den kraton. 17 Januari eerste cholerageval met doodelijken afloop. In de volgende dagen meer gevallen, echter sporadisch, ruim de helft der lijders bezwijkt. Kapitein Franssen, reconvalescent van cholera, naar den kraton. 21, 22 en 23 Januari respectievelijk 22, 24 en 23 zieken geëvacueerd. 26 Januari naar Boekit-Seboen om zieken te bezoeken. 28 Januari de colonne Engel gevolgd over Boekit-Seboen door de kloof van Glitaroen. Ka veel vermoeienis komt de troep in de vlakte van Daroe, de laatste manschappen komen eerst des avonds om 10| uur aan. De fuselier van Leuven wordt in de achterhoede gedood door een doorborend schot in den buik, sergeant Kooijmans krijgt denzelfdeD kogel in de heup. Yan eten komt dien dag niet veel. 29 Januari. Aanvoer van vivres, wij zijn bij de bron der Koerong- Daroe, uitmuntend drinkwater, prachtige gelegenheid tot baden. Weer choleragevallen, de gezondheidstoestand wordt bepaald ongunstiger. 30 Januari uitgerukt. 6 gewonden, waarvan 2 doodelijk, 1 schot in het hoofd, 1 in de lever. Des avonds ga ik naar Boekit Daroe terug, om de aldaar achtergebleven zieken niet zonder hulp te doen blijven. 31 Januari uitgerukt, na eerst 40 zieken der colonne te hebben geëvacueerd. Des avonds weer terug naar Boekit-Daioe, 3 militairen overlijden daar dien nacht aan cholera; de toestand is daar treurig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 85