HET TIRAILLEEREN IN HET TERREIN. Vervolg van blz. 61). (Slot). G. De Yuren. Is de vuurleiding voor de aanvoerders het zwaartepunt bij de vuren, voor den man is het de vuurdiscipline, die hoofdzakelijk de waarde van het vuur bepaalt. De vuren bij het onderricht aan de groep hadden hoofdzakelijk ten doel, den man met de uitvoering der verschillende vuren in kennis te stellen Bij het onderwijs aan de sectie, waartoe niet overgegaan wordt, voordat de man de verschillende soorten van vuur behoorlijk kan afgeven, moet meer de nadruk worden gelegd op de vuurdisci pline en tevens worden gewaakt, dat het kader niet handelt tegen de regels der vuurleiding. Het reglement legt in de 232,233 en 270 tub III, RS verschil lende regels, die betrekking hebben op de vuurdiscipline, en den recruten het spoedigst begrijpelijk worden gemaakt door onophoude lijke controle en terechtwijzingen. De onderwijzer prent den recruten in 1°. Nimmer gedurende de beweging te vuren. 2° Nooit vuren dan behoorlijk gericht op den onderkant van het aangegeven doel. 3°. Het vizier altijd met juistheid stellen. 4°- Zonder commando of aanwijzing niet vuren, dan: a°. tot waarschuwing, wanneer dit niet op andere wijze kan geschieden. b°. tot onmiddellijke lijfsweer. 5°. In verspreide orde niet vuren onmiddellijk langs of over kameraden heen. 6°. Geen dekking zoeken ten nadeele van het vuur. 7°. Zoodra een herhaald scherp gefluit wordt gegeven, het vuur onmiddellijk staken. 8°. Altijd weten hoeveel patronen nog in hun bezit is.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 130