114 - 9°. Het schieten staken, en in staande houding het geweer bij den voet zetten, wanneer hun geweer onklaar wordt. Eerst bij den afloop van het vuur bun Gr. Cc. hiervan rapporteeren. 10°. Tijdens het vuren, gevallen patronen niet oprapen. I. Het vuren door enkele schutters. Als bij het onderricht aan de groep. De S. Cc. kan echter ook de Gr. Cn. opdragen de noodige bevelen te geven. II. Het salvovuur in geopenAe. orde. Commando S. Ct.: Vizier. Doel Salvovuur. Commando GCt.M. Doel. Aan. Vuur. Met het oog op de groote frontbreedte der sectie moet de S. Cc. zich bepalen tot het aangeven van het vizier, het doel en de soort van vuur. In den strijd toch zou zijne stem niet voldoende doordringen, waarom de Gr. Cn. het vuur dienen te commandeeren. Teneinde echter de vuurleiding zooveel mogelijk door den S. Ct. te doen beheerschen, is bepaald 1°. dat de G. Cn. niet meer dan 3 salvo's achtereen mogen doen geven. Voor de voortzetting moeteen nieuw bevel worden afgewacht. 2°. dat de S. Ct ook, voordat drie salvo's zijn afgegeven, het vuur kan doen ophouden door het commando „ophouden met vuren" of wel door een herhaald scherp gefluit. Hoeveel voordeelen ook aan het salvovuur toe te schrijven zijn, toch valt het niet te ontkennen, dat bij het toenemen der verlie zen de vuurpauzen al kleiner en kleiner zullen worden, en de vuurleiding ten slotte aan de aanvoerders zoude ontsnappen. Teneinde dit gevaar zooveel mogelijk te beperken, is bepaald in 237 RS., dat de G. Cn zich bij het uitspreken der commando's „Aan" en „Vuur" naar elkander zullen regelen. De onderwijzer dient, op hetgeen boven vermeld is, streng te letten en elke afwijking met kracht tegen te gaan. III. Het tirailleurvuur. Commando S.Ct. Vizier. Doel. Tirailleurvuur. Commando G.Ct.Vizier. Doel. Tirailleurvuur verspreide

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 131