197 na zich den 2den Januari 1887 te Palimanan vrijwillig voor den tijd van zes jaren aan het Nederlands ch-Indische leger verbonden te heb ben, tegen ontvangst eener premie groot 50.en van daar achter eenvolgens te zijn overgegaan naar Magelang, Ambarawa en Semarang, in de maand October 1888 zich heimelijk van laatstgenoemde garni zoensplaats heeft verwijderd, zoodat hij den 13den November 1888 als deserteur is afgevoerd geworden en zich naar Deli (eiland Suma tra) heeft begeven, waar hij, in het begin der maand December 1893, als deserteur is herkend en gearresteerd geworden O. dat uit het naar aanleiding dezer klacht gehouden gerechtelijk onderzoek is gebleken dat de thans geappelleerde in de maand Oc tober 1888 uit zijn garnizoen, zijnde Semarang, is gedeserteerd; dat hij derhalve, ingevolge de bepaling van art. 143 der Rechts pleging bij de Landmacht, te dier zake had behooren terecht te staan voor den krijgsraad te Magelang, en de krijgsraad te Weltevreden onbevoegd was zijne zaak aan zich te trekken; dat derhalve met vernietiging van het vonnis van den krijgsraad te Weltevreden dd°. 16 Februari 1894, in zake den thans geappel leerde gewezen, genoemde krijgsraad alsnog onbevoegd behoort te worden verklaard van de onderwerpelijke zaak kennis te nemen en deze behoort te worden verwezen naar den bevoegden rechter, zijnde de krijgsraad te Magelang; Gelet op bovenaangehaalde wetsbepaling, zoomede op de artikelen 50 en 58 van 's Hofs Provisioneele Instructie; Rechtdoende In naam en vanwege de Koningin! Ontvangt het appèl. Vernietigt het vonnis, waarvan appèl. "Verklaart den krijgsraad te Weltevreden onbevoegd kennis te nemen van het den beklaagde thans geappelleerde, bij iutroductieve klacht dd°. 2 Januari 1894 ten laste gelegde; Verwijst den thans geappelleerde naar den bevoegden rechter, zijnde de krijgsraad te Magelang, opdat deze de zaak zal onderzoeken en daarin vonnis wijzen. Veroordeelt het Land in de kosten van het geding.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 218