IETS OVER DE NIEUWE UNIFORM. Bij de samenstelling der nieuwe uniform van het Nederlandsch- Indische leger is er naar gestreefd de uniform der officieren zooveel mogelijk in overeenstemming te brengen met die der mindere militairen van hetzelfde wapen of dienstvak. Die overeenstemming laat echter hier en daar nog te wenschen over. Ingevolge het bepaalde bij de A. O. n°. 27 van 1894, dragen de officieren der cavalerie en der militaire administratie knoopen en andere metaalversieringen hunner uniform, vervaardigd van wit metaal. Waarom nu de gegradueerden beneden den graad van adjudant onderofficier bij het wapen der cavalerie en de sergeant-majoors kwartiermeester nog steeds chevrons van goud en geel galon dragen, terwijl hunne helmhoeden voorzien zijn van wit metalen versierselen en hun wit metalen knoopen worden verstrekt, is niet duidelijk. Het verdient dan ook alleszins aanbeveling te bepalen, dat hooger- genoemde militairen in den vervolge chevrons van zilver of wit galon zullen dragen, evenals is voorgeschreven voor de cavalerie van het Nederlandsche leger. Mocht in de toekomst aan voormelde onderofficieren worden ver gund een pet te dragen, dan zoude ook dat kleedingstuk moeten worden voorzien van een band van wit zijden galon. Voorts rijst ook de vraag waarom de schrijvers bij de militaire administratie de infanterie uniform dragen, terwijl toch de schrijvers bij de artillerie en genie gekleed zijn in de uniform van hun wapen. De omstandigheid, dat enkele voor den velddienst afgekeurde militairen der infanterie overgaan bij het schrijverspersoneel, kan toch daartegen geen beletsel zijn, daar de kosten der aan die over gang verbonden uniformverandering zeer gering zullen zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 247