249 ingedeelde Kabylen enz., kan op ongeveer 15500 man gesteld worden. Het hoofdkwartier van den generaal Duchesne was in drie groepen verdeeld 1°. De generale staf. 2e. De commandanten der speciale wapens, de geneeskundige dienst en de intendance. 3e. Het etappen wezen. De verschillende troepen afdeelingen waren grootendeels samenge steld uit aangeworven vrijwilligers en die uit de verschillende regimenten genomen. Vrij willigere beneden de 21 jaar en die welke in 1893 in dienst waren gegaan, werden niet aangenomenalle manschappen werden aan een geneeskundig onderzoek onderworpen. Bij het for- meeren der verschillende Europeesche troepengedeelten ging men zeer omslachtig te werk. Ten einde b.v. het 200ste Inf. regiment samen te stellen, werd uit 12 verschillende korpsen eene compagnie genomen, waarvan de vrijwilligers dan de kern van een gelijknamige compagnie van het 2008te regiment vormden j verder werden de compagnieën door vrijwilligers van andere regimenten aangevuld. Op gelijke wijze wer den het jagerbat., de batterijen en het genieregiment gevormd. Het ligt voor de hand, dat deze wijze van samenstelling tal van moeielijkheden in het leven riep, terwijl de zwarigheden nog vergroot werden, doordat de troepen niet dadelijk bij de inschepingsplaats verzameld, doch op bepaalde plaatsen in het binnenland vereenigd werden zoodat er verscheidene noodelooze reizen werden gedaan, hetgeen ook de kosten aanmerkelijk verhoogde. Bij het Algiersche regiment werd het le bat. uit 2 comp. van het le en 2e vreemdenregiment, het 2e bat. uit 2 comp. van het le en 2e regiment Algiersche tirailleurs, het 3e bat. uit manschappen van het 3e regiment Algiersche tirailleurs samengesteld. De marinetroepen werden op dezelfde wijze als de landmacht bijeengevoegd. Om het 13e marine-infanterie-regirnent samen te stellen werden uit de l6 brigade het le, uit de 2e en 3e het 2» en uit de 46 brigade het 36 bataljon, waarvan reeds 2 compagnieën naar Madagaskar voor uitgezonden waren, genomen. Een zeer bonte rij vormde het koloniale regiment. Het le batal-

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 274