250 jon bestond uit de Tirailleurs Malgaches, Inlandsche slaven van Madagaskar, die tot dusver de schutters van Diego Suarez genoemd werden, het 2e bataljon uit de Tirailleurs Havussas, negers uit Dahomey, het 3e bataljon uit de Yolontaires de la Réunion, door werving verkregen vrijwilligers van laatstgenoemd eiland versterkt door marine-infanterie. De trein van het expeditiekorps werd ten deele in Frankrijk, gedeeltelijk in Algiers samengebracht. Yoor hulpmanschappen, lastdra gers en drijvers van muildieren werden Kabylen uit Algiers, negers uit Senegal en van de Tomalikusten genomen, en op een gezamen lijk aantal van 7000 man gebracht. De officiersplaatsen in het expeditiekorps werden uitsluitend door officieren in aktieven dienst aangevuldde reserveofficieren, waarvoor de pers zoo ijverig werkte, werden teruggewezen. Bij de keuze der officieren lette men niet alleen op de constitutie, en verscheidene van hen, die physiek voor eene expeditie in een tropisch klimaat geschikt waren, werden teruggewezen. IV. Kleeding en uitrusting. De manschappen van het expeditiekorps, behalve de Tirailleurs Algériens en Chasseurs d'Afrique, die hunne kleeding behielden, droegen het uniform voor de tropen van de marinetroepen, bestaande uit: blauw flanellen kleeding met metalen knoopen, regimentsnummer en teeken van hun graad op den ondermouw genaaid, benevens de helmhoed voor de tropen. Ter verwisseling nam de man tevens een halfbruine linnen kleedingen een dorkerblauwe muts mede,en behalve zijn gewone schoeisel een paar schoenen van sterk linnen met zolen uit hennepkoord vervaardigd. De bewapening voor de infanterie bestond uit het Lebelgeweer. De geweren werden in kisten verpakt, naar Madagaskar gezonden, en daar aan de troepen uitgedeeld. Ieder officier had één rijpaard. De batterijen, bestaande uit 6 stukken van 8 cM. en 32 Lefebvrewagens, waren met muildieren, die men ten deele aan de Alpenbatterijen ontnomen, ten deele in Algiers aangekocht had, bespannen. Yoor den trein waren eveneens talrijke Lefebvre-wagens aanwezig.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 275