266 May, gezeten op een krachtig, onafgericht paard op het carré aan rennen en er regelrecht inspringen, gevolgd door het aan die zijde aanwezige eskadronDe paarden waren er op afgericht om uit te wijken en van het carré weg te galoppeeren, in stede van dwars door de infanterie heen te chargeeren. Toen de werkelijkheid daar was, handelden de paarden natuurlijk evenals op het oefenings terrein Het onafgerichte paard van den Sergeant Major May verbrak het carré, terwijl de goedafgerichte paarden, niettegen staande de door hun berijders aangewende pogingen langs de flan ken van het carré weggaloppeerden. Zelf waren wij in Nederland meermalen in de gelegenheid om op het exercitie- en manoeuvreveld waar te nemen, hoe rennende cava- leriepaarden, als zij dicht op de tegenpartij komen, reeds voor het commando den gang gaan vertragen. Bij de aanvallen op artillerie, waarin eveneens speciale oefening plaats vindt, nemen infanterie en cavalerie de verspreide gevechtsor de aande achterwaartsche gesloten afdeelingen richten zich tegen de dekking, die den aanvaller voorwaarts van de geschutopstellingen in een schuinsche aanvalsrichting tegemoet treedt. Concludeerende zegt von Mach „Ik houd de „doorgezette aanvallen" voor zeer nuttig en acht de „invoering ervan bij ons van waarde. „Men kan Dragomirow geen ongelijk geven, als hij daarover zegt: „Ongelukken zijn zeker hierbij mogelijk ze kunnen ook bij het „schieten, bajonetvechten en gymnastiseeren voorkomen maar in „de eerste plaats zullen ze zelden plaats vinden en ten tweede weegt „er het honderdvoudige voordeel tegen op, dat onze op deze wijze „opgeleide infanterie en cavalerie in het gevecht door niets onver dachts verrast zullen worden." „Wat de oefeningen betreft, die ten doel hebben om den man „aan het vuren te wenneD, zullen de lezers het wel met mij eens „zijn, dat ze wel is waar zeer doelmatig zijn, maar dat hun toepas sing buiten Rusland in geen enkelen anderen Staat te verwachten „valt." Tot zoover von Mach. Wij achten deze oefeningen belangrijk genoeg om er nog een oogen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 291