316 Hij besloot, na voltooiing van den weg Suberbieville-Soavenandrina- Andriba, in laatstgenoemde plaats een dépot op te richten, en daarop gesteund met een vliegende colonne den marsch verder voort te zetten. X. Van Andriba tot Tananarivo. De volgende troependeelen stonden daarvoor ter beschikking v/d. opperbevelhebber het le en 3® bataljon v/h. 13 marine-infanterie regiment., het 3e bataljon v/h. 200ste ïegiment., het Regiment van Algiers., het bat- tirailleurs Malgaches, de 8de en 9d® Marine batterij, de 16delandbat- terij en: gedeelten van het Escadron Chasseurs en van de genietroepen te zamen ongeveer 4000 man. Deze troepen voerden hun eigen voeding, bestaande uit levend vee en 240 tonnen proviand met zich mede; die proviand werd op muildieren geladen, zoodat men de Lefebvre-karren kon ontberen. De colonne werd in twee deelen verdeeld, waarvan het eerste (Regiment van Algiers, bataljon tirailleurs malgaches, 8® en 16® bat terij, 1 peloton jagers en eeue afdeeling genietroepen) door generaal Met- zinger, het tweede door generaal Yoyron aangevoerd zou worden. Den 14en Sept. van Andriba opbrekend, greep Metzinger na een bewonderenswaardig snellen marsch in den morgen van den 15™ de Hova's ii hunne versterkte stelling bij Tsinainondry (40 K. M. zuide lijk van Andriba) verrassend aan en sloeg ze na een gevecht van eenige uren op de vlucht; de Hova's lieten 80 dooden en 1 stuk geschut achter, de Franschen telden slechts 3 gewonden. Den 1 IF1' Sept. bereikten de beide échelons de hoogten van Am- bohimena; de Hova's stoven bij de nadering der Franschen bijna zonder tegenstand uit elkaar. Den 221'™ bereikte de colonne de Antoby-rivier, overschreed de daaropvolgende dagen het Ankarara- gebergte en bereikte zonder tegenstand den 25ste Sept. Babay, 35 K.M. v/d. hoofdstad verwijderd. Bij het verder doormarcheeren werd de tegenstand der Hova's leven diger. Onder een hevig vuur drongen de franschen den 28sten en 29sten tot Hasy door.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 341