329 te hebben gesproken„Maar nu, evenals vroeger, zweven de lauweren „der overwinning voor de punt van de bajonet." De practische opleiding van de compagnie voor het gevecht vormt voor Dragomirow de basis voor het geheele opleidingsstelsel der Infanterie. „Zijn de compagniëen goed, dan zullen de bataljons het ook zijn". Het komt voornamelijk daarop aan „dat iedere compagnie in het „bataljonsverband handelt als een deel van een harmonisch geheel; „de compagniëen moeten er onder alle omstandigheden in de eerste „plaats aan denken om elkander wederkeerig te steunen". „Dikwijls" zegt hij „maken de grondbeginselen van deze weder- „keerige ondersteuning het noodig, dat het bataljon een gehee' vormt, „dikwijls is het om dezelfde reden voordeeliger om het bataljon in „zijn organieke onderdeelen, de compagniëen, te splitsen, d. w. z. om „aan deze een daarmede overeenstemmenden graad van zelfstandigheid „te geven; van daar de gevechtsformatie met compagniëen Deze formatie is onze formatie met compagniescolonnes op groote afstanden van elkander. De houding van de compagnie in genoemde formatie vergelijkt Dragomirow met die van den enkelen soldaat in de „tirailleurgroep". Dit is de uit vier man bestaande kleinste afdeeling van de tirailleurlinie. „Vau de tirailleurgroep" zegt hij „ligt er misschien een, de „tweede staat, de derde zit en de vierde knieltzij vuren niet gelijk tijdig, doch streven onafgebroken naar het voor de tirailleurlinie voor- „geschreven doel, en ondersteunen daartoe elkander wederkeerig, wellicht „de eene door schieten, de andere met de bajonet". De compagniëen van het bataljon moeten op overeenkomstige wijze handelen„de formatie, het gebruik der wapens mag verschillen, zij „moeten een gemeenschappelijk doel hebben". Deze zelfde grond beginselen gelden ook voor de grootere troepenverbanden. Gedetailleerd bespreekt Dragomirow vervolgens de gesloten exerci tiën uit de verschillende scholen, waarbij er naar gestreefd moet worden de verschillende bewegingen zoo nauwgezet mogelijk te doen uitvoeren. Voornamelijk komt het er daarbij op aan, de aandacht van den soldaat gaande te houden of met andere woorden er voor te

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 354