353 raad te Makassar van 18 November 1893, is schuldig verklaard aan „insubordinatie door woorden en gebaren" en te dier zake is veroor deeld tot de straf van militaire detentie voor den tijd van twee maanden O. dat deze veroordeeling is gewezen naar aanleiding van het gerechteljjk onderzoek, gehouden door de Officieren-Commissarissen, den kapitein der Infanterie A. A. N. P. en den 2den Luitenant der Infanterie W. v. d. W., welke bij garnizoensorder van 6 November 1893 No. 324 door den fungeerenden plaatselijken adjudant te Ma kassar, R. J. A. R. v. Oop last van den plaatselijken militairen commandant van Makassar, tot die functie waren benoemd; O. dat artikel 35 der Rechtspleging bij de Landmacht voorschrijft, dat, wanneer door den commandeerenden Officier van het garnizoen, (nadat het onderzoek, omschreven in titel I der Rechtspleging bij de Landmacht, heeft plaats gehad), zal zijn bepaald, dat over het, den beklaagde te laste gelegde, door een krijgsraad zal worden recht gesproken, deze twee officieren van dat garnizoen zal benoemen tot commissarissen tot het houden der gerechtelijke informatiën O. dat derhalve de officieren-commissarissen, tot het houden der gerechtelijke informatiën in de zaak van den thans appellant, hadden behooren te zijn benoemd door den commandeerenden officier te Makassar O. dat de Rechtspleging bij de Landmacht den Commandeerenden officier van het garnizoen nergens de bevoegdheid geeft de benoeming van officieren-commissarissen aan een ander over te dragen; O. dat het onderzoek, in de zaak van den thans appellant gehou den, dientengevolge nietig is en eveneens het vonnis op dat onderzoek gebaseerd Gelet op de bovenaangehaalde wetsbepaling, zoomede op de artt. 50 en 58 van 's Hofs Provisioneele Instructië Rechtdoende In naam en van wege de Koningin Ontvangt het appel. Vernietigt het vonnis, in de zaak van den beklaagde, thans appel lant, gewezen en het onderzoek in diens zaak gehouden, met last

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 378