354 om dat onderzoek op nieuw te doen houden, te beginnen met de oudste acte, waarin de nietigheid is gepleegd, zijnde de garnizoens order, waarbij de officieren-commissarissen zijn benoemd tot het houden der gerechtelijke informatiën. Yeroordeelt den staat in de kosten en misen der justitie, mits gaders in die van den processe in beide instantiën gevallen. II. Het Hoog- Militair-Gerechtshof (Zitting van 27 April 1894.) Gezien het vonnis van eenen daartoe benoemden krijgsraad te Magelang tegen den in hoofde dezer genoemden beklaagde gewezen en uitgesproken op 7 Maart 1894, waarbij hij is schuldig verklaard aan: „diefstal in de chambrée" en deswege veroordeeld tot de straf van militaire gevangenis voor den tijd van één jaar, met verwijzing voorts in de kosten en misen der justitie en in die van den processe; Gelezen den namens den appellant op 22 Maart 1894 gediende - eisch in appél, waarbij wordt gerefereerd aan 's Hofs prudentie Nog gelezen de door den geappelleerde R O. op 28eiL Maart 1894 - gediende schriftuur van antwoord in appél en eisch a minima, waarbij wordt geconcludeerd dat het Hof, met tenietdoening van het appél en ontvangst van den eisch minima, den beklaagde zal veroor- deelen tot de straf van miliiaire gevangenis voor den tijd van één jaar en zes maanden en overigens het vonnis moge bekrachtigen Gezien de verdere stukken van den processe, zoo ter et rste instantie als in appél gediend; O. dat de beklaagde, thans appellant en gedaagde h, minima, te bekwamer tijd van het tegen hem gewezen vonnis is gekomen in hooger beroep en bij behandeling hiervan door den Advocaat Fiskaal voor de Land en Zeemacht in Nederlandsch-Iudië, in voege voor schreven, is gediend van eisch a minima; O dat bij artikel 72 junctis artt. 75 en 76 Rechtspleging bij de Landmacht uitdrukkelijk is voorgeschreven, dat de verhooren door officieren-commissarissen, in den loop der informatiën aan de getuigen afgenomen, aan de zoodanige beklaagden, welke de misdaad geheel of ten deele blijven ontkennen, distinctelijk zullen worden voorgelezen en

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 379