359 dagen na de aanzegging dezer sententie, zij zal worden vervangen door militaire detentie gedurende één dag. Bekrachtigt overigens het vonnis. Verwijst den appellant, tevens gedaagde a minima, nog in de in appèl gevallen kosten en misen der justitie, mitsgaders in die van den processe. Naschrift. Ten aanzien van de informaliteit, op grond waarvan, bij de sub I vermelde uitspraak, het vonnis van den eersten rechter vernietigd is geworden, valt op te merken, dat reeds bij herhaling het Hof de procedure, gehouden door officieren commissarissen, welke benoemd waren door een plaatselijk adjudant oplast of namens den Grarnizoens commandant, nietig heeft verklaard. Ook een krijgsraad, op die wijze bijeengeroepen, moet, volgens 's Hofs jurisprudentie, als door eene daartoe ten eenenmale onbevoegde antoriteit benoemd, geacht worden onbevoegd te zijn in de zaak recht te spreken. De nietig verklaring, uitgesproken bij de in de tweede plaats mede gedeelde dispositie, is gegrond op de niet nakoming, bjj het gehou den gerechtelijk onderzoek, van het bepaalde bij de artikelen 7276 R. L. Bedoelde artikelen zijn alleen toepasselijk wanneer de beklaagde het hem te laste gelegde ontkent. Voor ontkentenis moet ook een gedeeltelijke confessie worden gehouden. Hetzij beklaagde dus slechts een gedeelte der in de tegen hem ingebrachte klacht omschreven strafbare feiten erkent te hebben ge pleegd, hetzij hij slechts de daadzaken erkent, doch het misdadige, hetwelk daarin gelegen is, ontkent, in beide gevallen moeten hem, evenals of hij geheel had ontkendal de ten processe aanwezige proces stukken ten overstaan van officieren commissarissen door den Secre taris distinctelijk worden voorgelezen en hem worden afgevraagd, wat hij daarop heeft aan te merken, terwijl van zijne ingebrachte bezwaren of gemaakte opmerkingen nauwkeurig melding gemaakt behoort te worden op het stuk waarop die gevallen zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 384