375 daarna bij het depot terug. Men zij er echter steeds indachtig aan, de hengsten hoogstens gedurende drie of vier jaren naar hetzelfde station te zenden, met het oog op de bloedverwantschap. Bij het stationneeren der hengsten is het van het grootste belang nauwkeurig rekening te houden met het aantal en het soort der te dekken merriën, het ter plaatse heerschende klimaat, de voedings middelen en de wijze van opvoeding der veulens. Men verlieze toch nimmer uit het oog, dat waar een goed geko zen hengst het paardenras eener geheele landstreek kan veredelen, een niet aan de p'aatselijke eischen voldoende hengst de grootste onheilen kan stichten en de paarden eener geheele streek kan doen ontaarden en vervallen. Onder standplaatsen van stamboekhengsten verstaat men plaatsen, waar hengsten ter dekking disponibel zijn, welke in het stamboek zijn ingeschreven m. a. w. hengsten, welke door een competente commissie in alle opzichten als dekhengst zijn goedgekeurd en wor den aanbevolen. Deze hengsten kunnen van staatswege verstrekt worden, gratis tot aanmoediging en verbetering der paardenfokkerij, dan wel behooren aan particulieren, welke een bepaald dekgeld vorderen. Ook hier doet zich de eisch beslist gelden, de stamboekhengsten niet langer dan drie a vier jaren ter plaatse te laten, met het oog op de bloedverwantschap. Na bovenvermelde beschouwingen vermeen ik voor Indië de con clusie te mogen trekken, dat bet gratis ter beschikking der bevol king stellen van goede stamboekhengsten, het gewenschte middel zal zijn tot veredeling van het paardenras en tot aanmoediging der fokkerij. Een consequent doorgevoerde castratie is hierbij hoogst urgent. MIDDELEN TOT AANMOEDIGING DER PAARDENFOKKERIJ. Deze zijn a. Wedrennen en harddraverijen, b. Tentoonstellingen, c. Periodieke keuringen, d. Hippische Concoursen waarbij aan over winnaars prjjzen, premiën en medailles of getuigschriften worden uitgereikt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 400