379 Een hippisch concours is een wedstrijd van paarden op verschillende grondslagen gebaseerd. Deze zijn vooral de laatste jaren zeer in trek gekomen en van zeer veel belaDg. Zoo heeft men onder meer: concours voor het beste Officiers rijpaard, voor het beste rijpaard in het algemeen, voor het beste springpaard, voor het schoonste wagenpaard, voor het schoonste tweespan enz enz. Ook hierbij speelt de ij delheid der eigenaars een groote rol, want ieder mededinger neemt zich vast voor, althans te trachten een vol gende maal bekroond te worden. Ook dit middel werkt zeer gunstig op het paardenmaterieel daar het hier voornamelijk de standen, gangen en evenredigheden geldt. Last not least oefent het aanhouden van een paardenstamboek een zeer gunstigen invloed uit. De hengsten hierin opgenomen zijn met nauwgezetheid gekeurd en dus bij de fokkers zeer gewild als dek hengst. Hierdoor wordt een ieder in staat gesteld, zijn veulens een goeden stamvader te bezorgen. Het spreekt van zelve, dat alle bovengenoemde middelen van rijkswege moeten worden aangemoedigd en uitgeschreven, waardoor een onpartijdige beoordeeling wordt verzekerdniets toch on^emt en ontmoedigt de mededingers meer, dan wanneer zich bij de beoor" deeling invloeden van buiten doen gelden. OVER DE ERFELIJKHEID. Door erfelijkheid verstaat men het vermogen der stamvaders, hunne eigenschappen aan hunne afstammelingen door overerving over te dragen, De erfelijkheid oefent invloed uit op de vorming, de taille, de inwendige samenstelling, de hoedanigheden, de gebreken, ziekten enz. enz. in één woord op de samenstelling en het gestel der individuën- De uitwendige vormen planten zich van den stamvader op de afstammelingen over; de erfelijkheid hiervan kan zich over den ge- heelen bouw, dan wel zich in een bepaalde richting uitstrekken. Hen ziet dan ook veulens, welke het sprekend evenbeeld van hun vader

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 404