415 „waar de redeneD, die de Europeesche troepen geleid hebben tot „het aannemen van de verspreide vechtwijze, niet bestaan en waar „zij aan den anderen kant in de minderheid zijn tegen tegenstanders „die noch tegen het klimaat noch tegen het terrein hebben te strij- „den. De gesloten orde is hier gebiedend „Men vuurt slechts op groote massa's en bij uitzondering op groote „afstanden. Het is onnoodig boven de 500 M. te vuren. De goede afstanden zijn begrepen tusschen 250 en 400 M.; op deze afstanden „kan het vijandelijk vuur voor ons niet erg moorddadig zijn, terwijl „onze bewapening dan zijn zekerste en verschrikkelijkste uitwerking „verkrijgt." Yoor het geval, dat een colonne in den marschvorm wordt aan gevallen wordt in deze order bepaald Algemeen beginsel. De colonne formeert carré." In de Revue du Cercle militaire van 18 A.pril 1896. No. 16 leest men: „La tactique de guerre h Cuba. Par ordre royal, le dépot de la guerre „8'occupe, en ce moment, de l'impression a 2000 exemplaires d'un „ouvrage qui a pour titre „La tactique de guerre a Cuba, en Airique „et aux Philippines" et dont le colonel Y. Cabanellas est l'auteur. Cet „ouvrage, qui peut être fort utile dans les régions ou l'ennemi ne combat „pas comme les armées europeénnes, sera distribué aux officiers „attachés aux corps expeditionnaires", terwijl men in het 81ste nummer „van dat tijdschrift het volgende kan vinden omtrent Portugal: „Les réglements et les expéditions coloniales. Dans le but de „profiter de l'expérience acquise dans les dernières campagnes coloniales, „le ministre de la guerre vjent de nommer une commission, présidié „par le colonel du 2régiment d'infanterie et composée d'officiers de toutes armes et de tous services; elle a pour mission d'étudier les „questions suivantes pour un corps expéditionnaire: „1® Modifications et adjonctions a introduire dans les réglements „sur le service intérieur et le service en campagne, ainsi que dans la „tactique de combat des différentes armes; 2°, 3°, etc (1). Deze mededeeling in het genoemde tijdschrift wordt besloten met de volgende zinsnede: (1) Volledig opgenomen in de 10de aflevering van het I. M. T. blz. 301.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 440