55 De S. Ct. geeft aan den commandant der richtingsgroep de directie aan. 4°. Flank- en schuinsche marsch. a. rechts uit de flank stilstaande h. links naarcbeerende. c. schuins rechts Wordt zijwaarts gemarcheerddan wordt het verhand in de groep en tusschen de groepen onderhouden naar de zijdewaarheen de verplaat sing geschiedt. Be G. Cn. kunnenwanneer dit noodzakelijk is, de groep tijdelijk uit de flank doen marcheeren; het bepaalde omtrent het hernemen van de bevolen opstelling is hiermede van toepassing. Wanneer een uit de flank marcheerende groep in de tirailleur linie halt houdtwordt zij door den G. Ct., zoo het terrein dit slechts eenigs- zins toelaatdadelijk in het oorspronkelijk front hersteld. 5°. De veranderingen van directie. groote directie- I a. linkervleugel voor stilstaande verandering j b. rechter marcheerende. Bij kleine directieveranderingen wordt niet halt gehouden en begeven zich de groepen en de manschappen in de groepen geleidelijk in de nieuwe richting, waartoe de noodige aamvijzingen worden gegeven. Is eene groote directieverandering noodzakelijk, dan geschiedt die zooals in 208 RS. is aangegeven. Evenals bij de groep en op de wijze bij het onderricht aan de groep aangegeven, kan dus de verandering van directie geschieden, zoo zij niet te groot is, zonder halt te houden. D. Het oplossen in gesloten groepen. Daar bij het oplossen in gesloten groepen snelheid van uitvoering noodig kan zijn, zal de onderwijzer die bewegingen nu en dan in den looppas doen uitvoeren. 1°. Stilstaande in het front. Links in gesloten groepen, Op de rechtergroep herstelt de sectie. Rechts in gesloten groepen, Op de linkeigroep herstelt de sectie. links

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 72