60 - Het uitbreiden kan doelmatig zijn tot het omtrekken van hinder nissen, het beter bestrijken van het voorgelegen terrein of het innemen eener meer voordeelige stelling. Het uitbreiden en weder aansluiten heeft als regel tijdens de beweging plaats. Bij snelle bewegingen zullen niet zelden de tusschenruimten in de groep iets grooter worden-, het is dan echter de zaak van den G. Ct..toe te zien dat bij het halt houden het verband in de groep hersteld is, zoodat daarna geen verplaatsing meer behoeft te geschieden. In verband met het bovenstaande laat de onderwijzer a. een hindernis door uitbreiding der tusschenruimte omtrekken. b. eene grootere vuuruitwerkiag verkrijgen door een zoodanig terrein te kiezen, waarbij duidelijk wordt aangetoond, hoe door uit breiding soms het voorgelegen terrein beter wordt bestreken. c. gebruik maken van eene voordeelige stelling, welke bereikt kan worden door de tusschenruimte der groepen te vermeerderen. Ook deze oefening geschiedt in bedekt terrein. G. Het openen en sluiten in de groepen. 1°. Stilstaande: Aanwijzing S. Ct. „openen". Commando R. groep „Rechts openen''. L. groep „Links openen". Aanwijzing S. C'. „sluiten". C°. R. groep „Links sluiten". C°. L. groep „Rechts sluiten". 2°. Marcheerende Aanwijzing S. Ct. „openen" Commando R. groep „Rechts openen". L. groep „Links openen". Aanwijzing S. Ct. „sluiten". C°. R. groep „Links sluiten". C°. L. groep „Rechts sluiten". Gedurende de marschen hebben ook de G. On. de bevoegdheid de tirailleurs in de groep te doen openen en sluiten, indien de terrein gesteldheid dit noodzakelijk maakt-, de door den S. Ct. bevolen op stelling in de groep moet echter zoodra mogelijk worden hernomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 77