53 beschouwen en elkander ten allen tijde moeten ondersteunendat zij uitsluitend te letten hebben op de commando's of aanwijzingen van hun onmiddellijken aanvoerderden G. Cten dat alleen door het evenals in de gesloten orde, terstond nakomen daarvan een behoorlijk verband in de groep wordt gewaarborgd. A. Het gebruik van het terrein. 1°. Tot vermindering van verliezen door het vijandelijk vuur. 2°. Tot verhooging der uitwerking van eigen vuur. (1) De G Ca. zorgeu, dat de recruten hunner groep binnen de beschik bare ruimte van de voordeelen van het terrein gebruik maken. De S Ct. overtuigt zich overeenkomstig 225 RS., dat de opstelling der groepen ten opzichte van elkander zoodanig is geschied, dat op de beste wijze van het terrein partij is getrokken. Overigens is deze oefening eene herhaling van de hoofdstukken A en B, vermeld bij het onderricht aan de groep. B. Het overtrekken van een open terreingedeelte IN GEBUKTE houding. Als C bij het onderricht aan de groep. 1°. Het voorwaarts marcheeren. Yerband te houden en op te sluiten is moeilijk. „Opsluiten" en „Verband houdeu" zijn uitroepen, die bij elke oefening èn bij het depotbataljon èn bij het veldbataljon ettelijke malen moeten worden herhaald; men zal ons moeten toestemmen, dat een streng optreden, telkenmale wanneer het verband verloren gaat, hoogst noodzakelijk is, ten einde den soldaat voor alles in te prenten, onder alle omstan digheden met zijne kameraden samen te werken, hetgeen slechts verkregen wordt door de factoren, hier meermalen genoemd: Ver band houden en opsluiten". Tot zoover de soldaat. Wat de G. Co. betreft, deze hebben niet alleen te letten op een behoorlijk verband in de groep, maar moeten C. MaRSCHEN EN VERANDERINGEN VAN DIRECTIE. (1) Voor eene behoorlijke volgorde zou het beter zijn dit het eerst te noemeD. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 70