54 ook bedacht zijn op het verband tusschen de G. Cn. onderling pn tusschen hen en den S. Ct. Bij de marschen voorwaarts wordt de richting van een ingesloten groepen opgeloste of geheel verspreide sectie in den regel naar de rechter- groep gehouden en alsdan niet gecommandeerdmoet de linkergroep als richtingsgroep genomen wordendan geschiedt dit op het commando richting op de linkergroep" De S. Ct. geeft aan den commandant der richtingsgroep de directie aan. De G. Cn. zijn hij marschen en beivegingen aansprakelijk voor het verhand tusschen hen en de richtingsgroep. Bij het onderricht der sectie let de onderwijzer in de eerste plaats op de beweging der groepen in haar geheel. 2°. Het halt houden. De G. Cn. zijn aansprakelijk voor de juiste plaats en opstelling van hunne groepen. Bij het onderricht der sectie let de onderwijzer in de eerste plaats op de juiste opstelling der groepen in haar geheel. Telkenmale na het halt houden gaat hij na: of hij de opstelling der groepen ten opzichte van elkander op de beste wijze van het terrein partij getrokken en het ver hand in de groepen hersteld is, zoodat daarna geen verplaatsing meer behoeft te geschieden; of front naar den vijand is gemaakt, en zonder verder commando de houding aangenomen is geworden, bedoeld in §219 BS., welke houding bij het in beweging stelten van de groepeneven eens zonder afzonderlijk commandowordt verlaten. Yoor de recruten is dit gedeelte weer eene herhaling, zoo het vuur nog niet geopend is, eene houding te kiezen overeenkomstig het terrein, en in het tegenovergestelde geval in de kuielende houding op de beste manier van het terrein partij te trekken. 3°. Het rechtsomkeert maken. Bij de marschen rechtsomkeert wordt de richting van een in gesloten groepen opgeloste of geheel verspreide sectie in den regel naar de rechter- groep gehouden, en alsdan niet gecommandeerdmoet de linkergroep als richtingsgroep genomen wordendan geschiedt dit op het commando richting op de linkergroep

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 71