82 Bevordering en leeftijdgrenzen voor officieren van het Italiaansche leger. Bij de in behandeling zijnde nieuwe wet op de bevordering is bepaald, dat deze bijna uitsluitend zal geschieden naar ouderdom van rang door de officieren, die geschikt zijn voor den hoogeren rang; bevordering bij keuze is echter niet uitgesloten, maar alleen behouden om officieren met buitengewone verdiensten vlugger in de hoogere rangen te brengen. De kapiteins en de majoors van den generalen staf genieten voor bevordering eene vermeerdering van 9 maanden ouderdom in rang. Art. 8 van deze wet zegt: de officieren, die den hierna genoemden leeftijd bereikt hebben, houden op deel uit te maken van het staande leger en zullen bij hulpdiensten, op wachtgeld en op pensioen worden geplaatst. Er zijn 2 categorieën ten opzichte van de leeftijdgrens: de combattan ten en de niet-combattanten. De leeftijdgrens der le categorie, waartoe behooren de gen. staf (be halve de generaals van den geneesk. dienst), de staven, de gendarmes, de infanterie, de cavalerie, de artillerie en de genie, isvoor luitenant- generaals 65, generaal-majoors 62, kolonels 58, luitenant-kolonels 56, majoors 53, kapiteins 50 en voor luitenants en onder-luitenants 48 jaar. Yoor de 2e categorie, waartoe behooren de intendance, de mil. admi nistratie en de geneesk. dienst, zijn die grenzen: voor gen. majoors 65, kolonels 62, luit.-kol. 58, majoors, 56, kapiteins 53 en voor luit. en onder-luit. 50. Yoor den generaal-legerbevelhebber is geen leeftijd vastgesteld, voor den generaal comdt. van een legerkorps of daarmee gelijkstaande positie (min. van oorlog, chef van den gen. staf) is die grens 68 jaren. (Speet. Mil.) Aluminium als bestanddeel van buskruit. Hoewel in de practijk nog weinig op den voorgrond getreden, zou het aluminium nu ook geschikt bevonden zijn om de houtskool in het bus kruit te vervangen. Voordeelen zijn: de geringe rookvorming en de onschadelijkheid, daar het geen vlam of vonken geeft; het is echter niet zeker of het aluminium in vereeniging met zwavel en salpeter bij de opbewaring onveranderd blijtt. (N. M. BI.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 99