94 ten zuiden van Getjir Menara, in den patrouilleweg, die de wegen verbindt van Ketapang Doewa naar Lohong en Ketapang Doewa naar Lamlagang; bij Getjir Ioong, in den weg van Ketapang Doewa naar Lamlagang tusschen Setoei en Kota Goenongan 2 bruggen bij Kota Goenongan of Taman 1 brug; 9 in den Kraton, waarvan 3 in de Soerabajawijk en 6 tusschen de woning van den Gouverneur en de noorderpoort; de 8 laatste zijn bruikbaar voor voetgangers en paarden; in den weg naar Pendeti, geschikt voor de drie wapens; en in den weg van de sociëteit naar de cantine, bruikbaar voor voetgangers en paarden. De Kroeëng Daroe ontlast zich bovenstrooms van de Demmenibrug in de Atjehrivier. De bodem van dit riviertje is vast, hoewel niet met grint vermengd. Binnen den Kraton zijn de oevers steil en grooten- deels van eene gedeeltelijk vervallen steenen beschoeiing voorzien. De stroomsnelheid is aanmerkelijk en regelt zich voor het gedeelte binnen den Kraton naar het verschil in waterstand met de Atjehri vier. Bij veel regen en hoogwater in deze rivier treedt ook de Kroeeng Daroe buiten den Kraton buiten hare oevers. Haar water is zeer helder en bovenstrooms van Kota Goenongan geschikt voor drinkwater, doch alleen bij eb tot Setoei, bij vloed tot Getjir Inong. Ten noorden van Getjir Inong splitst zich de Kroeëng Daroe in tweeen. De westelijke tak neemt den naam aan van Kroeëng Doï, loopt noordwaarts en snijdt ten oosten van kampong Lamrabo den' spoor- en rijweg van Kota Radja naar Ketapang Doewa. De spoorbrug, dm men hier vindt, is tevens geschikt gemaakt voor de drie wapens! Noordwaarts haren loop vervolgende, snijdt de Kroeëng Doï eerst den breeden rijweg en daarna den spoorweg van Kota Radja naar Olehleh. De brug in eerstgenoemden weg is voorde drie wapens geschikt, die in laatstgenoemden weg alleen spoorbrug, waarvan slechts door voet gangers gebruik wordt gemaakt. Noordwaarts haren loop vervolgende stort zich de Kroeëng Doï in het moerassige terrein tusschen Olehleh en den linkeroever der Atjehrivier in de Kroëng Bëka (1). Doï betee- a> Volgens de kaart van 1891 zon de KroeSng Dei nog in zee uitmonden. Inde werkelgkheid was dit echter - zooals mij uit eene terreinverkenning is gebleken-

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 105