96 Lamreng en Lambaroe binnen onze geconcentreerde stelling en valt ten zuiden van den ad 5 bedoelden weg in de Kroeëng Tandjong. Ten rechte heet dit riviertje Lehong Ateuh op de kaart van 1894. Over de Lehong Boengaroen vindt men de navolgende bruggen, behalve de spoorbrug, alle geschikt voor de drie wapens: 1°. in den spoorweg van Lambaroe naar Lamreng; 2°. in den vlak daarnaast (ten noorden daarvan) loopenden patrouil- ieweg van Lambaroe naar Lamreng; 3°. in den hierboven ad 3 bedoelden weg; en voorts: 4°. in den patrouilleweg van Rëloh noordoosfwaarts naar den hier boven ad 5 bedoelden weg en 5°. in den patrouilleweg van Rëloh noordtcesfwaarts naar den hierboven ad 5 bedoelden weg. De andere linker zijrivieren der Atjehrivier zijn: f. De Kroeëng Lampalok (1), die tusschen de kampongs Lamtëhën en Kandang stroomt en zich benoorden Kandang in tweeën splitst. De oostelijke tak blijft den naam van Kroeëng Lampalok behouden en komt beoosten het blokhuis Lamara onze geconcentreerde stelling binnen, loopt langs de kampongs Ateuh en Batok in noordelijke richting en valt tegenover het hospitaal in de Atjehrivier. Zij is op de navolgende plaatsen geschikt voor overgang door de drie wapens: 1. in den spoorweg van Lampënëroet naar Ketapang Doewa; 2. in den patrouilleweg van het blokhuis Lamara naar den weg langs Lehong en Mibau naar Ketapang Doewa; 3. in den weg van Lampënëroet naar Lamlagang; 4. in den weg van Lehong langs Penjirat en Lampoesoek 5. in den patrouilleweg, die van den oosterringdijk van den Kraton door Batok naar den weg van Lamreng naar Kota-Radja loopt; 6. in den spoorweg van Kota-Radja naar Lambaroe; en 7. in den grintweg van Kota-Radja naar Lambaroe. De westelijke tak van de Kroeëng Lampaloh neemt den naam aan van Lehong Mibau Raijakomt tusschen het blokhuis Lamara en Ketapang Doewa binnen onze geconcentreerde stelling, loopt langs de kampongs Mibau, Lehong en Lamlagang en valt ten noordoosten van Setoei in de Kroeëng Daroe. Zij bezit de navolgende bruggen, alle geschikt voor de drie wapens

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 107