97 1. in den spoorweg van Lampënëroet naar Ketapaug Doewa voorts 2. in den patrouilleweg van het blokhuis Lamara naar den weg langs Lehong en Mibau naar Ketapang Doewa; 3. in den weg van Ketapang doewa naar Lehongen 4. in den weg van Ketapang Doewa naar Lamlagang. g. De Aloeër Makam (1.), een spruitje, dat in de moerassen beoosten Kota Mëgat. (Mogat) ontstaat. h. De Aloeër Toek Lakat (1.), een even onbeteekenend spruitje, bezuiden den mond der Atjehrivier. De rechter zijrivieren der Atjehrivier zijn i. De Aroesan Nipah (r.), een onbeduidend spruitje, benoorden Bidoek, dat overbrugd is voor de drie wapens in den patrouilleweg van Penaijoeng langs den rechter oever der Atjehrivier j. De Aroesan Bëlang Ije Oedip (r.), een even onbeteekenend spruitje, benoorden de Aroesan Nipah en even als dit in de moe rassen bewesten den Pedirdijk ontstaande en voor de drie wapens overbrugd in den ad i. bedoelden patrouilleweg. k. De Aroesan Poenloeng (r.), een zeer onbeduidend spruitje, benoorden de Aroesan Bëlang Ije Oedip, dat in het moeras bij Kota Babi (1) ontstaat en in den patrouilleweg langs den rechter oever der Atjehrivier eene brug heeft, geschikt voor de drie wapens. De Kroeëng Bakoïbenoorden Lampermei, is geen rechter zijrivier van de Atjehrivier, maar een gegraven afvoerkanaal, dat deze rivier met de Kroeëng Lingkar verbindt. Zij bezit eene brug, geschikt voor de drie wapens, in den langs den rechter oever der Atjehrivier loo penden weg van Lampermei over Pango naar den grooten weg van Kota Alam naar Oleh Karang. 2. De Kroeëng Lingkar is geen irrigatiekanaal, onder het sultans- bestuur op last van Habib Abdoel Raehman al Zaïr gegraven, zooals door enkelen is beweerd. Zij is eene der kleine rivieren van Groot- Atjeh, ontspringt op het oostelijk grensgebergte van dit gewest, loopt in zuidwestelijke richting door de Bëlang Bintang en langs Mesigit Hoho om daarna langs Toei, Selimbing en van hier in noordwestelijke (1) Sedert 1878 schrijft en spreekt men uit Babi-, de juiste naam is echter Bak Bi. (Bak Bak in Bak Oeër).

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 108