110 - de Lëhong Boengaroen, langs het schietterrein van Lambaroe naar den spoorweg van Lambaroe naar Kota Radja. 13. Van Lampoes Oek naar den weg van den ooster kratonringdijk door Batok naar den weg van Lamreng naar Lëhong Batah. 14. Van Kota Lawës naar Rëloh. Benoorden Rëlob verdeelt zich de weg in tweeën. Een tak loopt in noordwestelijke richting naar den weg van Lëhong Batah Mesigit Daar Pagar Ajer, een andere tak, die zich ook in tweeën verdeelt, in noordoostelijke richting naar den weg van Lëhong Batah Mesigit naar Pagar Ajer. 15. Van Oleh Karang over de Kroeëug Lingkar naar den weg langs den rechter oever der Atjehrivier over Pango naar Lampermei. 16. Van den weg van Kota Alam naar Oleh Karang naar den weg van Kota-Radja naar Pakan Kroeëng Tjoet. 17. Van den weg langs den rechter oever der Atjehrivier in verschillende takken naar het einde van den Pedirdijk bezuiden Kota Laqsamana, begrint. 18. Van den weg langs den rechter oever der Atjehrivier, noor delijk van den ad. 17 bedoelden weg, langs Kota Babi, over Kota Radja Bedil, langs Koewala, het graf van Sjech Abdoel Raoef, Kandang Radja Bëdil (1), benoorden Kandang Radja Peiraq en bezuiden Kota Moesapi naar den binnenweg van Pakan Kroeëng Tjoet naar Kota Pohama. Het westelijk gedeelte van dezen weg, tusschen den rechter oever der Atjehrivier en Kota Radja Bedil is begrint. 19. De verschillende wegen een zevental die van het noorden naar het zuiden en van het westen naar het oosten de ad 17 en 18 bedoelde wegen verbinden. Deze voor het meerendeel door moeras loopende verbindingswegen zijn begrint. 20. Van den ad 18 bedoelden weg, westwaarts van de Kroeëng Titih Pandjang, langs Lëhë en Langkroet naar deo Pedirdijk. 21. Van den ad 20 bedoelden weg, westwaarts van de Kroeëng Bëroek, naar den spoorweg van Kota Radja naar Pakan Kroeëng Tjoet. 22. Van den grintweg van Kota Radja naar Pakan Kroeëng Tjoet langs de kampongs Kajoe Adang, Lamgoegoeb, Pinang, Ije Masin en Lamgloempang naar den weg van Kota Alam naar Oleh Karang. (1) "Waarom niet Kandang Bedil Radja9 Kota Radja Bedil ligt westeljjk van Kandang Radja Bedil en is de bekende heuvel van de tweede Atjehsehe expeditie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1897 | | pagina 121